Doceniony za zasługi dla sportu

0

POWIAT Prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński otrzymał brązową odznakę Ministerstwa Sportu „Za Zasługi Dla Sportu”


Zasługi Piotra Siegoczyńskiego dla polskiego sportu są niewątpliwie trudne do przecenienia. Przez lata odnosił on liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej nie tylko jako zawodnik, ale również jako trener, a obecnie także działacz. To jedna z najważniejszych osobistości w historii polskiego kickboxingu i można się zastanawiać dlaczego nagroda z ministerstwa przypadła mu w udziale dopiero teraz.

– Rzadko występowaliśmy o takie nagrody – przyznaje Piotr Siegoczyński. – Kiedy byłem młodszy, to się o takie rzeczy po prostu nie dbało.
Piotr Siegoczyński pierwszy raz wystartował w zawodach w 1982 roku i w zasadzie od razu zaczął odnosić sukcesy, czego najlepszym dowodem było… Mistrzostwo Świata w Budapeszcie w roku 1985, które zdobył jako pierwszy Polak w historii. – Jak byłem młody, to miałem niesamowitą szybkość – wspomina Piotr Siegoczyński. – Ta dynamika bardzo mi wtedy pomagała, dzięki niej rywale nie mogli sobie ze mną poradzić. Do tego doszła później technika, a kiedy w 1990 roku zdobywałem drugie Mistrzostwo Świata, a potem trzecie, to byłem już w pełni ukształtowanym zawodnikiem.
Pod koniec lat 90. Piotr Siegoczyński spotkał Marcina Pałubę, po czym przyłączył się do klubu KS Piaseczno (obecnie X Fight Piaseczno). Po dekadzie ciężkiej pracy klub z Piaseczna zdominował kickboxing w Polsce, a w pewnym okresie był również jednym z najsilniejszych klubów w Europie. Trzy lata temu Siegoczyński objął funkcję prezesa Polskiego Związku Kickboxingu.
W imieniu Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotra Glińskiego odznakę Piotrowi Siegoczyńskiemu wręczył Sergiusz Muszyński, radny powiatu piaseczyńskiego, przekazując jednocześnie gratulacje i słowa uznania od wicepremiera.

Jesteśmy panu bardzo wdzięczni za to wszystko, czego pan dokonał – przytoczył słowa wicepremiera Sergiusz Muszyński.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię