Dodatkowa obserwacja psychiatryczna dla podejrzanego o morderstwo 16-latki. Wstrząsające ustalenia śledczych

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Biegli, którzy przebadali 25-letniego Patryka B. podejrzanego o zamordowanie 16-letniej Kornelii zadecydowali o dodatkowej obserwacji psychiatrycznej – poinformowało TVP.Info. Ustalenia śledczych są wstrząsające

Ta zbrodnia wstrząsnęła całym krajem. Doszło do niej 11 lutego w Łęgach Oborskich. Ciało 16-latki odnaleziono 26 kwietnia. Zatrzymano 25-letniego Patryka B i 17-letnią Marynę S., którzy przyznali się do winy składając obszerne wyjaśnienia, każde z nich jednak umniejszając swoją winę.
Jak podaje tvp.info badanie wariografem wykazało wątpliwości czy podejrzani mówią prawdę opisując swoje role w zbrodni. Biegli zadecydowali o dodatkowej obserwacji psychiatrycznej Patryka B. która może potrwać nawet kilka tygodni. Według informacji portalu tvp.info Patryk B. mógł być pod silną presją, młodszej o osiem lat Martyny. Mężczyzna odstaje też od niej intelektualnie.
Badań sądowo-psychiatryczne nie mogą być na razie przeprowadzone na 17-letniej podejrzanej, gdyż Sąd Okręgowy w Warszawie nie rozpatrzył jeszcze zażalenia na decyzję Sądu Rejonowego w Piasecznie, który uznał, że może ona odpowiadać jako dorosła. Dziewczyna decyzją sądu przebywa w schronisku dla nieletnich.
Dziewczyna zmarła na skutek strzałów z broni pneumatycznej i przyduszenia – poinformowała prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Ustalenia śledczych, które podaje tvp.info są wstrząsające. Ustalono, że Martyna zwabiła ofiarę pod pretekstem uczczenia urodzin, które miała 12 lutego. Patryk i Martyna mieli przewieźć Kornelię z Piaseczna do Łęgów Oborskich pod Konstanciniem-Jeziorną gdzie w lesie czekał już wykopany dół. Mężczyzna miał strzelić do 16-latki, jednak gdy pistolet się zaciął zaczął ją dusić. Wtedy broń miała chwycić 17-letnia Martyna i oddać strzał. Gdy 16-latkę wrzucono do dołu zdaniem śledczych dawała jeszcze oznaki życia. Patryk miał ją uderzyć dwukrotnie łopatą.
Ciało nastolatki przysypano ziemią i ściółką leśną. Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że przyczyną śmierci dziewczyny było uduszenie, a w jej płucach znaleziono ziemię.

AB

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię