Dofinansowanie budowy ul. Jutrzenki w Józefosławiu

13

PIASECZNO Gminie Piaseczno udało się pozyskać ponad 2,1 ml zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę ulicy Jutrzenki w Józefosławiu.

Wartość całej inwestycji to ok. 3,5-4 mln zł. Dokładną kwotę poznamy po przetargu. To ważne połączenie pomiędzy ul. Geodetów, XXI wieku i ulicą Wenus. Według planów odcinek o długości ponad 450 m będzie zrealizowany w 2022 r. W ramach inwestycji będzie też m.in. wybudowane mini rondo, ciąg pieszo-rowerowy, a po przeciwnej stronie chodnik. W celu zapewnienia obsługi przyległego terenu wzdłuż zaprojektowanej drogi przewidziano zjazdy do poszczególnych działek.

fot. Łukasz Wyleziński, Jutrzenki Józefosław

Wniosek o dofinansowanie złożony został w sierpniu 2020 r., teraz został skalsyfikowany na 26 miejscu na liście podstawowej gminnych zadań rekomendowanych przez Wojewodę Mazowieckiego do dofinansowania. Łącznie na liście znalazło się  99 projektów.

Fot. Łukasz Wyleziński

Biuro Promocji i Kultury

13 KOMENTARZE

 1. Ciąg dalszy „pompowania” pieniędzy wszystkich podatników gminy w JÓZEFOSŁAW !!! Tam i tylko tam !!! Reszta dziurawych dróg – szczególnie połodniowej części gminy może leżeć i LEŻY ODŁOGIEM… Kiedy do cho-ery to się zmieni ?!?!?!

  • Blokowiska, dziesiątki tysięcy mieszkańców i dojenie kasy w Józefosławiu i okolicy.
   Gdzieś trzeba zarabiać.
   Ale inwestycje, ochrona krajobrazu, zakazy budowy dróg ekspresowych itp. na sielskiej wsi. Gdzieś trzeba mieszkać.

  • Proponuję wybrać się w okolice J&J na dłuższy spacer, najlepiej w godzinach szczytu żeby przekonać się jak tam wygląda ład komunikacyjny. A w kwestii dziurawych dróg przedreptanie ulicą Działkową.

  • W Józefosławiu i okolicach mieszka ponad 20 tys osób, które płacą podatki. Nie potrzeba nam cudzych pieniędzy – wystarczą nasze, a wtedy wyjdzie, że to MY dopłacamy do gminy P-no….

   • Szanowny „Mieszkańcu Kierszka” w gminie Piaseczno mieszka ponad 80 000 mieszkańców. To nie tylko JÓZEFOSŁAW!!!! Ponad 60 000 mieszkańców RÓWNIEŻ PŁACI PODATKI i NIESTETY nie widza, aby dużo się działo w ich okolicy, jak w JÓZEFOSŁAWIA !!! Następnym EWIDENTNYM przykładem, o którym można przeczytać na łamach tej gazety jest ul. GEODETÓW, która będzie kosztować WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW – MILIJONY !!!!!

 2. Szanowny „Mieszkańcu Kierszka” cała gmina Piaseczno liczy ponad 80 000 mieszkańców. To NIE TYLKO JÓZEFOSŁAW !!! Inni w tej gminie (czytaj 60 000 mieszkańców) też PŁACĄ PODATKI i tego nie widzą !!! Za TYLKO WASZE pieniądze tak dużo by się u was nie działo !!!

 3. Szanowny „Mieszkańcu Kierszka” w gminie Piaseczno mieszka ponad 80 000 mieszkańców. To nie tylko JÓZEFOSŁAW!!!! Ponad 60 000 mieszkańców RÓWNIEŻ PŁACI PODATKI i NIESTETY nie widza, aby dużo się działo w ich okolicy, jak w JÓZEFOSŁAWIA !!! Następnym EWIDENTNYM przykładem, o którym można przeczytać na łamach tej gazety jest ul. GEODETÓW, która będzie kosztować WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW – MILIJONY !!!!!

  • Chociaż ul. Geodetów i Energetyczna to nie Józefosław, tylko miasto Piaseczno,
   to proponuję żeby Pan zabrał je do swojej wioski.
   Razem z „MILIJONAMI”.
   Razem z Auchanami, Leroyami, Decathlonami, Outletami, Selgrosami innymi przybytkami.
   Również tymi, które są dopiero tam planowane.

  • Obserwator, Kowalski Wasze miliony z podatków można by było przeznaczyć na gminne uprawy buraków bio. Takie buraki nie muszą wyglądać szczególnie estetycznie. Na takie uprawy dojerzdża się traktorem to i super drogi nie potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię