Dofinansowanie dla willi Gryf. Prywatna firma otrzyma od gminy dużą prowizję

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji rady miejskiej dochody gminy zwiększono o ponad 1,4 mln zł. Jest to dotacja na remont willi Gryf, udzielona przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. O dotację w imieniu gminy starała się prywatna firma, która otrzyma teraz 6-procentową prowizję, czyli nieco ponad 103 tys. zł


Chociaż remont willi Gryf już się zakończył, dopiero teraz NFOŚ zdecydował o przyznaniu na ten cel dotacji. Kwota ponad 1,4 mln zł została wprowadzona do budżetu, jednocześnie zwiększono wydatki gminy na remont i termomodernizację willi o ponad 103 tys. zł. Zmiany te zaniepokoiły radnego Bogusława Komosę.
Na każdej sesji dokładamy do tej willi pieniądze – mówił. – O co chodzi tym razem? – dociekał.
Burmistrz Kazimierz Jańczuk wyjaśnił, że 103 tys. zł to tak naprawdę prowizja dla firmy, która pomogła gminie uzyskać dotację.
– Gratuluję pozyskania dodatkowych pieniędzy do budżetu – mówił radny Krzysztof Bajkowski. – Mamy jednak w gminie dwie osoby, które zajmują się aplikowaniem o środki zewnętrzne. Jeśli te osoby mają dużo pracy, może warto zatrudnić do tego działu kogoś jeszcze. Z tego co tu widzimy, taki ruch kadrowy w dłuższej perspektywie się nam opłaci.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię