LESZNOWOLA W styczniu informowaliśmy o nowym kompleksie handlowym Karuzela Piaseczno, który powstanie przy ul. Nowej w Starej Iwicznej. Z budowy swojego centrum handlowego po drugiej stronie ulicy nie rezygnuje firma Ghelamco


O Pasażu Tukanów (nazwa pochodzi od ul. Tukanów w Piasecznie, którędy miałoby być prowadzone zaopatrzenie sklepów) zrobiło się głośno pod koniec 2015 roku. Potem temat ucichł. Kompleks z dojazdem dla klientów od ul. Nowej miałby liczyć 7,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej na jednym poziomie, 30 sklepów i 220 miejsc parkingowych. Wedle aktualnych informacji, park handlowy miałby otworzyć się dla klientów w 2018 roku.

– Inwestycja wciąż jest na etapie koncepcji. Być może więcej informacji będziemy mogli przekazać w drugiej połowie roku – usłyszeliśmy od Radosława Góreckiego z Ghelamco Poland.

Karuzela Piaseczno zdecydowanie wyprzedziła Pasaż Tukanów jeśli chodzi o przygotowania (w pierwszym przypadku inwestor dysponuje prawomocnym pozwoleniem na budowę) i tzw. komercjalizację powierzchni (czyli podpisywanie umów z najemcami). W jednopoziomowym obiekcie handlowym sąsiadującym z terenem parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej , na powierzchni 3,5 ha ulokuje się kilka znanych sieci handlowych różnych branż. Sklepy będą liczyły od 250 do 1500 mkw. (łącznie około 9 tys. mkw.), a klienci będą mogli skorzystać z 250 miejsc parkingowych.

Wizualizacje Ghelamco Poland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię