Dokąd trafią nasze śmieci? Poważne utrudnienie dla mieszkańców

1

LESZNOWOLA W połowie grudnia informowaliśmy, że obsługująca Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych spółka PUK Piaseczno zażyczyła sobie od gminy Lesznowola 3-krotnie wyższej stawki niż dotychczas. Umowa z PUK-iem została rozwiązana. Teraz gmina szuka firmy, które będzie kontynuowała usługę


Każda gmina ma obowiązek zapewnić mieszkańcom dostęp do PSZOK-a, w którym można zostawiać przeterminowane leki, odpady wielkogabarytowe, pozostałości budowlane i poremontowe, zużyte opony, elektrośmieci. Do tej pory mieszkańcy Lesznowoli korzystali z punktu znajdującego się przy ul. Technicznej w Piasecznie. Obsługiwała go spółka PUK Piaseczno, której gmina Lesznowola miesięcznie płaciła za to 19,9 tys. zł netto. Kilka tygodni temu PUK zażyczył sobie jednak zwiększenia tej kwoty do 64,5 tys. zł netto, na co gmina nie chciała się zgodzić.
– Nie otrzymaliśmy dokumentów, które uzasadniałyby aż tak dużą podwyżkę – wyjaśnia wicewójt Marcin Kania.
W związku z tym PUK Piaseczno zdecydował się odstąpić od umowy z dniem 31 stycznia. Oznacza to, że od 1 lutego mieszkańcy Lesznowoli nie mogą już korzystać z piaseczyńskiego PSZOK-a.
– Miałam właśnie odwieźć na Techniczną stare meble. Co teraz mam z nimi zrobić? – pyta pani Józefa, mieszkanka Nowej Woli. Wszystko wskazuje na to, że na razie mieszkańcy muszą magazynować nietypowe odpady na swoich posesjach. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na firmę, która udostępni PSZOK i zapewni jego obsługę. Na składanie ofert zainteresowani mają 7 dni.
– Chcemy, aby umowa z nowym oferentem zaczęła obowiązywać od 1 marca – mówi wicewójt Kania. – Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych pozostaje na razie bez zmian.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Pani Józefo meble można zawieźć pod Urząd Gminy Lesznowola. Tam teraz jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię