Dokończą budowę chodnika przy ruchliwej drodze

1

PIASECZNO W środę podpisano umowę na budowę 1,5-kilometrowego odcinka chodnika wzdłuż drogi 722 w Bogatkach, gdzie w ostatnich latach dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, także z udziałem pieszych


Pierwszy odcinek chodnika w Bogatkach o długości około 1 km kosztował 2,3 mln zł. Teraz podpisano umowę na drugi etap inwestycji, polegającej na przebudowie odcinka przebiegającej przez miejscowość drogi 722. 1,5-kilometrowy odcinek chodnika, który pojawi się przy ruchliwej ulicy, ma kosztować aż 6,3 mln zł. Firma Mabau wykona go w przyszłym roku.
– Niestety, koszty robót drogowych bardzo poszły w górę, bo mamy galopującą inflację – komentuje Piotr Kandyba, radny sejmiku województwa mazowieckiego. – Bardzo cieszę się jednak, że uda się dokończyć to jakże ważne zadanie.
Umowę z wykonawcą podpisał w imieniu Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorz Obłękowski, dyrektor jednostki.
– Ten chodnik bez wątpienia podniesie bezpieczeństwo mieszkańców Bogatek – uważa burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. – Dziękuję samorządowi województwa za dofinansowanie tej inwestycji. Gratuluję też lokalnej społeczności. Teraz będziecie mieli państwo i wygodniej i bezpieczniej. Została nam tu jeszcze do zrobienia kanalizacja, nad którą też już pracujemy.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię