Dokończenie modernizacji parku w przyszłym roku

0

PIASECZNO Mieszkańcy żywo komentują zmiany zachodzące w parku miejskim przy ulicy Chyliczkowskiej. Ostatnio wielu z nich niepokoją… niedokończone alejki


Mieszkańców dziwią niedokończone alejki. Wiceburmistrz uspokaja, że jest to dopiero pierwszy etap prac

– Martwi mnie fakt, że nie została dokończona ścieżka biegnąca do ul. Prusa – mówi pan Jarek. – Codziennie tamtędy przechodzę i alejka parkowa wysypana kruszywem kończy się na 50 m przed mostkiem na Perełce. Chyba nie będzie dalej robiona, bo wieńczy ją listwa ograniczająca. Zupełnie tego nie rozumiem, czyżby ten krótki odcinek osoby chodzące przez park do szkoły czy pracy miały pokonywać przez błoto? Na to wygląda, tym bardziej że zakończenie robót jest planowane na połowę czerwca.

Wiceburmistrz Daniel Putkiewicz uspokaja, że do wakacji planowane jest zakończenie dopiero części robót.
– Alejka nie została doprowadzona do mostka, ponieważ w drugim etapie modernizacji parku zostanie przebudowywany staw, co wiąże się także z koniecznością przebudowy kanału Perełki – wyjaśnia wiceburmistrz. – Aktualnie opracowujemy dokumentację projektową i staramy się o pozwolenie wodno-prawne. Po remoncie kanału i stawu ta alejka zostanie dokończona. Chcemy także kompleksowo wyremontować sam mostek, który znajduje się w nienajlepszym stanie. Mam nadzieję, że prace te uda się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię