Dołącz do akcji sprzątania cmentarza żydowskiego

3

TARCZYN Jutro przy ulicy Długiej odbędzie się kolejna akcja sprzątania cmentarza żydowskiego w Tarczynie

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Tarczyna i okolic do pomocy przy posprzątaniu cmentarza.
– Po 74 latach od wojny wreszcie nie musimy wstydzić się kirkutu w Tarczynie – mówią organizatorzy akcji. – Większość śmieci została usunięta. Pozostało trochę śmieci typu metale i szkło. Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie solidnych rękawic. Panów prosimy o pracę w czapkach. Przydadzą się też grabie, motyki i taczki.
Akcja potrwa od godziny 12 do 16.

inf.

3 KOMENTARZE

  1. A dlaczego młodzież żydowska przyjeżdżająca do Polski nie pofatyguje się posprzątać cmentarza swoich przodków? Nasi harcerze jeżdżą na wschód by porządkować groby naszych rodaków. Szanuję miejsce pochówku obywateli Tarczyna pochodzenia żydowskiego, ale dajmy się wykorzystywać. Druga sprawa. Czy warto cokolwiek robić skoro jesteśmy opluwani na każdym kroków przez różne środowiska żydowskie?

  2. Młodzież żydowskiego pochodzenie wiele by się nauczyła sprzątając ten teren.Póki co przyjeżdżają na wycieczki a tak zrobiliby coś pożytecznego. Nie mamy się wstydzić ,że cmentarz zaniedbany tylko tego ,że lokersi zrobili tam wysypisko – przy cmentarzach polskich zresztą jest podobnie…
    Kto nie szanuje pamięci swoich przodków- nie jest godzien przyszłości.
    Młodzież żydowska przypomina sobie o przodkach jedynie w kontekście roszczeń. A my w poczuciu winy mamy im sprzątać i remontować- to chyba im powinno zależeć na ogarnięciu tych miejsc.
    Tyle w temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię