Dom ludowy i siedziba OSP na ukończeniu

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Wkrótce zakończą się dwie gminne inwestycje o łącznej wartości niemal 6 mln zł. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nich już za kilka miesięcy


O domu ludowym połączonym z muzeum regionalnym, przybliżającym tradycje i kulturę Urzecza w Kępie Okrzewskiej pisaliśmy w ubiegłym roku. Nowoczesny budynek, będący jednym z elementów projektu Urzeckiego Parku Tematycznego, powstaje w miejscu dawnej szkoły. Na jego parterze zaplanowano salę konferencyjną, aneks kuchenny, siłownię, toalety i kotłownię. Na piętrze znajdzie się oświetlona naturalnym światłem z 12 okien połaciowych sala wystawiennicza oraz magazyny na eksponaty. Układ pomieszczeń został zaprojektowany w taki sposób, aby mogły one funkcjonować niezależnie od siebie. W tej chwili w budynku trwają prace wykończeniowe, jak krycie dachu drewnianym gontem, co nada obiektowi olenderskiego charakteru. Na końcu zostanie zagospodarowany także teren wokół budynku. Powstaną nowe miejsca parkingowe, pojawią się też stojaki na rowery, drzewa i estetyczne trawniki. Zgodnie z umową budynek ma być gotowy i dostępny dla mieszkańców do końca lipca. Jego budowa ma kosztować około 2,3 mln zł.
Drugą gminną inwestycją, która może zostać zakończona nawet nieco wcześniej niż muzeum regionalne, jest przebudowa budynku OSP Jeziorna przy ul. Świetlicowej 1, w którym znajdzie się również siedziba biblioteki publicznej. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe. Układane są glazura i terakota, trwa montaż podwieszanych sufitów. W ostatnim rzucie zostanie wykonana kanalizacja deszczowa oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Ta inwestycja również miała zostać zrealizowana do lipca, ale jest szansa że budynek zostanie oddany do użytku nieco wcześniej.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię