LESZNOWOLA Trwa akcja ratownicza w Stefanowie koło Wólki Kosowskiej. Płonie dom jednorodzinny. Na miejscu siedem jednostek straży pożarnej.


W akcji gaśniczej wzięło udział 26 strażaków
W akcji gaśniczej wzięło udział 26 strażaków

Pożar wybuchł w Stefanowie przy ul. Malinowej wczesnym rankiem. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 4.30. Gdy dojechali na miejsca poddasze domu stało w płomieniach. Ogień trawił także salon i kuchnię. Na szczęście osoba obecna z domu w porę zdążyła się ewakuować i nie odniosła żadnych obrażeń.
Strażacy w maskach i z butlami z powietrzem najpierw wdarli się do wnętrza silnie zadymionego budynku, gasząc ogień w kuchni i salonie, a następnie przystąpili do ratowanie nieużytkowego poddasza podając prący wody z zewnątrz. W akcji wzięło udział 26 strażaków z dwóch zastępów Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz z pięciu zastępów Ochotniczych Straży Pożarnej. Spaleniu uległa konstrukcja dachu oraz salon i kuchnia. Akcja gaśnicza trwała prawie cztery godziny.

– Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada instalacji kominkowej – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP st. kpt. Łukasz Darmofalski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię