Dom zakonny na Mariankach na kwarantanie [AKTUALIZACJA]

0

GÓRA KALWARIA Sanktuarium na Mariankach pozostaje otwarte, a Msze święte będą odprawianie przez księży spoza domu zakonnego. Do czasu otrzymania wyników badań duszpasterzy, osoby, które uczestniczyły w Mszach świętych w ostatnim tygodniu nie są objęte obowiązkowymi rygorami sanitarnymi.

W dniach 10 i 11 sierpnia, w domu zakonnym na Mariankach, przebywała osoba, u której  w niedzielę (16 sierpnia) o godz. 10:00 potwierdzono COVID 19. Osoba ta nie odwiedziła Sanktuarium św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, nie sprawowała u nas Mszy świętej, ani nie miała kontaktu z żadną osobą spoza naszego domu zakonnego.

Natychmiast po otrzymaniu tej wiadomości, został poinformowany Państwowy Powiatowy Inspekcję Sanitarną w Piasecznie o zaistniałem sytuacji. Zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w naszym domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną, a to oznacza, że dom zakonny przy ul. Papczyńskiego 6A pozostaje zamknięty.

W dniu 18 sierpnia br., wszyscy domownicy mający kontakt z osobą zakażoną zostaną poddani badaniom na obecność koronawirusa. Wynik tych badan będzie prawdopodobnie znany najpóźniej w czwartek 20 sierpnia. W zależności od sytuacji razem z Państwową Inspekcją Sanitarną będziemy podejmować odpowiednie decyzje.

Zgodnie z wytycznymi Inspekcji Sanitarnej, do czasu otrzymania wyników badań duszpasterzy, osoby, które w ostatnim czasie uczestniczyły w Sanktuarium w Mszach świętych nie są objęte obowiązkowymi rygorami sanitarnymi.

Dla bezpieczeństwa kościół sanktuaryjny został zdezynfekowany i decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie zostaje zamknięty pod warunkiem, że  Msze święte będą odprawianie przez księży gości spoza domu zakonnego na Mariankach.

Nikt z Marianów, mający kontakt z osobą zakażoną, nie zaobserwował u siebie do tej pory żadnych objawów choroby. Kontaktu z osobą zakażona nie mieli: ks. Łukasz Mazurek MIC i ks. Dariusz Mażewski MIC, którzy w tym czasie przebywali na wakacjach.

[AKTUALIZACJA] godz. 17.00

Wszyscy marianie z Domu zakonnego na Mariankach są zdrowi i nie stwierdzono u nich obecności wirusa SARS-CoV-2, a to oznacza, że nie stanowili niebezpieczeństwa zarażenia osób, z którymi w miniony tydzień mieli kontakty.

Zgodnie z procedurami prawnymi wszyscy domownicy domu zakonnego pozostają na kwarantannie do czasu administracyjnego usunięcia z systemu, co może potrwać jeszcze ok. 24 godziny.

 

Źródło: papczynski.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię