Doraźna pomoc lekarska zawieszona

0

GÓRA KALWARIA Punkt doraźnej pomocy lekarskiej funkcjonujący na terenie Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii będzie tymczasowo zamknięty.

Taką decyzję podjął burmistrz Arkadiusz Strzyżewski wraz z kierownictwem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Krok ten podyktowany jest oczywiście aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, to znaczy zagrożeniem koronawirusem, i ma charakter zapobiegawczy. Punkt doraźnej pomocy lekarskiej to obecnie miejsce, gdzie mieszkańcy są szczególnie narażeni na zarażenie się nowym wirusem. Ponadto pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej – jako osoby starsze i chore – stanowią grupę wyjątkowo zagrożoną. Dlatego, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnej społeczności, od poniedziałku 16 marca, zawieszamy, do odwołania, funkcjonowanie doraźnej pomocy lekarskiej.

Jednocześnie cały czas do dyspozycji pacjentów pozostaje personel przychodni w Górze Kalwarii i jej filii w Baniosze i Sobikowie. Jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną apelujemy o ograniczenie – jeśli to tylko możliwe – wizyt w ośrodkach zdrowia. Przypominamy, że z niektórych oferowanych przez nie usług można korzystać drogą telefoniczną i elektroniczną. Dotyczy to m.in. porad internisty i pediatry (tzw. telemedycyna) oraz zamawiania recept na leki stałe. Szczegóły na stronie internetowej www.spzoz.gorakalwaria.pl, a także pod numerami tel. 22 727 35 33 i 22 727 49 64 (przychodnia w Górze Kalwarii), 22 727 55 13 (filia w Baniosze) i 22 726 83 33 (filia w Sobikowie).

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w powiecie piaseczyńskim nadal jest świadczona w dni robocze w godz. 18.00–8.00 oraz soboty, niedziele i święta całodobowo w następujących placówkach:
Szpital św. Anny w Piasecznie (ul. Mickiewicza 39, tel. 22 735 41 08),
Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Stocer w Konstancinie-Jeziornie (ul. Długa 40/42, tel. 22 888 29 20, 22 888 29 21).

 

Źródło/fot: www.gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię