Dorota Świeniewicz pokazywała, jak grać w siatkówkę

0

PIASECZNO Dorota Świeniewicz legenda siatkówki odwiedziła Piaseczno, w celu poszukiwania młodych talentów. Spotkanie oraz wspólny trening z młodzieżą, odbył się 11 kwietnia 2018 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Piaseczno.

Oprócz licznej młodzieży i grona pedagogicznego, na spotkaniu pojawił się Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, jego zastępcy: Daniel Putkiewicz i Hanna Kułakowska-Michalak, Przewodnicząca Komisji Sportu Anna Krasuska, Dyrektor GOSiR Piaseczno Marek Frącz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Krystyna Łęcka.

Warsztaty “Włącz Aktywność” rozpoczęły się od części wykładowej, podczas której wystąpił: trener mentalny, dietetyk oraz fizjoterapeuta. Trener mentalny Robert Pacierpnik uświadamiał młodzież, że niezwykle ważne, bez względu na to, czy mamy 9 czy 30 lat jest wyznaczanie sobie ambitnych celów, dążenie do realizacji założonych wcześniej planów. Dietetyk Monika Przyłudzka motywowała dzieci, jak ważne jest w codziennym życiu prawidłowe odżywianie, że zła dieta, spożywanie gazowanych napojów czy słodyczy w ogromnych ilościach, może mieć dla organizmu opłakane skutki. Natomiast fizjoterapeuta Monika Słupińska pokazała, jak obchodzić się ze swoim ciałem, przekonywał młodzież jak ważne w naszym życiu są nie tylko prawidłowo wykonane ćwiczenia, ale także tak z pozoru banalne rzeczy, jak prawidłowe siedzenie podczas zajęć w szkole, czy odrabiania lekcji w domowym zaciszu.

Po części wykładowej, została przeprowadzona rozmowa z Dorotą Świeniewicz, która opowiedziała młodzieży o swojej przygodzie ze sportem oraz zaprezentowała zdobyte medale i statuetki. Następnie uczniowie ze szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5 oraz SP z Zalesia Górnego zadawały swoje pytania, na które bardzo chętnie odpowiadała bohaterka spotkania. Kolejnym punktem spotkania była część warsztatowa, podczas którego odbył się trening ogólnorozwojowy, zawierający podstawowe elementy siatkówki m.in.: zasady poprawnej rozgrzewki oraz nauka odbicia sposobem górnym i dolnym.

Każda z osób biorących udział w warsztatach „Włącz Aktywność”, na pewno na długo zapamięta spotkanie z legendą polskiej siatkówki. Możliwość wspólnego treningu oraz rozmowy z Dorotą Świeniewicz, w jeszcze większym stopniu zachęciły młodzież do treningów i jeszcze cięższej pracy, bo tylko ta może dać w przyszłości wymierne efekty.

Spotkanie było możliwe dzięki współpracy organizatora z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Gminą Piaseczno.

Biuro Promocji i Informacji 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię