Dostrzec i zatrzymać chwilę! Codziennie jedno zdjęcie z Piaseczna

0

PIASECZNO Od czerwca na Facebooku funkcjonuje fanpage „Codziennie jedno zdjęcie z Piaseczna” udostępniający fotografie ilustrujące różne oblicza naszego miasta.

To niezwykłe zdjęcia o różnorodnej tematyce – często ukazujące nieistniejące już budynki lub miejsca, które całkowicie się zmieniły. Czasami w obiektywie zatrzymano minione wydarzenia, ale bywają też współczesne fotografie, oddające ducha naszego miasta.
Ostatnio pojawiła się prawdziwa perełka – skwer przy ul. Puławska z widokiem na ulicę Młynarką. Publikowane zdjęcie przedstawia ćwiczących członków Piaseczyńskiego Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół”. Na zdjęciu widnieje charakterystyczny budynek piekarni Olszewskich przy ulicy Młynarskiej 3, powstały jeszcze przed 1914 rokiem.
Fotografia pochodzi ze zbiorów prywatnych Pani Janiny Markowskiej, wdowy po burmistrzu Piaseczna w latach 1937–1939 Mieczysławie Markowskim, który był założycielem i prezesem “Sokoła”, a Pani Janina członkiem Towarzystwa.
Dzień wcześniej na fanpage’u mogliśmy zobaczyć to samo miejsca, ale sfotografowane w lutym 2005 r. Na niim również widać budynek piekarni Olszewskich.
Dziś dawną piekarnię zasłania nowo pobudowany budynek.
Więcej unikalnych zdjęć ukazujących różne oblicza naszego miasta można zobaczyć tutaj.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię