POWIAT Tylko remont dwóch mostów, na Dworskiej w Chylicach i na Chyliczkowskiej w Piasecznie będzie kosztował o 3 mln zł więcej. Samorząd powiatu mógł albo dołożyć pieniędzy, albo zrezygnować z części robót, bo ceny na rynku znacząco podskoczyły


Na szczęście radni powiatu w poprzedni czwartek mieli co dzielić, ponieważ z roku ubiegłego pozostało im ponad 10 mln zł tzw. wolnych środków.

– Większość tej kwoty musieliśmy dołożyć do inwestycji, które wcześniej zaplanowaliśmy, żeby rozstrzygnąć przetargi na ich realizację. Bez dodatkowych pieniędzy musielibyśmy je unieważnić – tłumaczy Ksawery Gut z zarządu powiatu.

Najwięcej, bo 3 mln zł dosypano do budowy nowego (w miejsce starego) mostu na Jeziorce na ul. Dworskiej w Chylicach i remontu przeprawy na tej samej rzece na ul. Chyliczkowskiej. – W drugim przypadku poszerzymy i wzmocnimy most. Prace będziemy prowadzili na każdej połowie mostu osobno, aby nie zamykać ruchu – zapowiada Ksawery Gut.

O 1,3 mln zł droższa będzie rozbudowa byłej siedziby urzędu skarbowego przy ul. Czajewicza w Piasecznie. Obok wyremontowanego budynku, w którym działa wydział transportu w ciągu dwóch lat stanie nie mniejszy gmach dla Powiatowego Urzędu Pracy i centrum aktywizacji zawodowej, a także powiatowe archiwum. W sumie w tym roku to przedsięwzięcie pochłonie 3,8 mln zł, a wraz z wykonanym już remontem byłego urzędu skarbowego – 20 mln zł.

Po dołożeniu funduszy jest też nadzieja, że w tym roku powstaną chodniki w Wincentowie, Czarnowie oraz na ul. Spokojniej w Baniosze. Miały być gotowe w ubiegłym roku, ale okazały się zbyt drogie. Teraz dołożono do tych trzech inwestycji w sumie 700 tys. zł.

Aż o 900 tys. zł samorząd musiał również zwiększyć wydatki na przebudowę szosy z Zalesia Górnego (od ul. Pionierów) do Ustanowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię