Doszło do próby oszustwa! Teraz urząd będzie pomagał w zakupach i koordynował działania wolontariuszy

0

PIASECZNO Piaseczyński urząd ze względu na zagrożenie epidemiczne rozpoczął działania wspierające potrzebujące osoby. Jeśli chcemy włączyć się w pomoc przy robieniu zakupów osobom starszych należy kontaktować się pod numerem telefonu tel.: 797-245-040

Władze Piaseczna oficjalnie potwierdziły jeden przypadek zrażenie koronawirusem na terenie gminy. W skali powiatu piaseczyńskiego w tej chwili mamy potwierdzone trzy przypadki. – Rąk do pomocy będzie potrzebnych coraz więcej – ocenia piaseczyński urząd. – Bardzo doceniamy wszystkie indywidualne inicjatywy i akcje pomocowe, uważamy jednak, że ze względów bezpieczeństwa powinny być one skoordynowane.

Autoryzowane wsparcie metodą na oszustów
Organizatorem i koordynatorem działań jest na terenie Piaseczna jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (MGOPS Piaseczno).
Zachęcamy osoby i grupy, które chcą nieść pomoc, aby dołączyły od strony organizacyjnej do tych działań – apeluje urząd miasta. – Po pierwsze akcja pomocowa, będzie autoryzowana przez urząd co uwiarygodni ją w oczach odbiorców.

Oszuści próbują wykorzystać sytuację!
Niestety odnotowane zostały już na naszym terenie próby naciągania osób starszych przez oszustów. Jednej z mieszkanek ul. Szkolnej zaproponowano zrobienie zakupów – „uczynne” osoby podały się za policjanta i pracownika urzędu. Kobieta nie dała się jednak zmylić, nie skorzystała z „pomocy” i odmówiła zapłacenia zaliczki na poczet zakupów.
Podjęta dziś inicjatywa gminy nie tylko eliminuje nieuczciwe osoby, ale daje też możliwość scentralizowania zakupów oraz wydawania paczek, dzięki czemu wolontariusze nie będą narażani na samodzielne zakupy i stanie w kolejkach.

Cztery grupy wymagające pomocy

Osoby potrzebujące wsparcia podzielono na cztery grupy:

Pierwsza grupa to osoby starsze, samotne, niepełnosprawne.
Są to osoby zdrowe, które jednak ze względów bezpieczeństwa nie powinny opuszczać mieszkań. Gmina prosimy zatem aby sołtysi, radni, mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych zgłaszali takie osoby bezpośrednio do MGOPS pod specjalnie uruchomione numery

tel.: 797-245-057 lub 797-932-345.

Do wsparcia tej grupy zgłosili się już harcerze, ale rąk do pomocy nigdy za mało, dlatego uruchomiony został drugi numer dedykowany wolontariuszom, którzy są gotowi do pomocy – tel.: 797-245-040.

Druga grupa to osoby przebywające decyzję Sanepidu na kwarantannie domowej.

Z tymi osobami i rodzinami pracownicy urzędu są w stałym kontakcie i znają ich potrzeby. Dla nich został uruchomiony specjalny numer telefonu. Grupa ta jest pod stałą opieką MGOPS jak również innych dedykowanych służbą zgodnie z opracowaną procedurą.

Trzecia grupa to osoby starsze lub przewlekle chore

Tymi osobami zajmują siępracownicy MGOPS i PKPS (Polski Komitet Pomocy Społecznej) na co dzień. Aktualnie ta grupa pozostaje pod opieką odpowiednich służb jak również jest pod stałą obserwacją pracowników pomocy społecznej. Będą ograniczane usługi, które nie są konieczne do bieżącego funkcjonowania.

Czwarta grupa to osoby wymagające wsparcia psychologicznego.
Ze względu na ograniczenie możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem MGOPS uruchomił mobilny punkt pomocy psychologicznej. Pod nr tel.: 663-667-375 będzie można uzyskać wsparcie psychologiczne, związane z obecną sytuacją epidemiologiczną.
Wszystkie zgłoszenia i zapytania związane z wyżej wymienionymi kwestiami można wysyłać również na adres email: pomoc@mgops.piaseczno.eu
Każda pomóc sąsiedzka jest oczywiście miłe widziana, ale pamiętajmy żeby pomagać w sposób bezpieczny dla obu stron – apeluje piaseczyński urząd.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię