GÓRA KALWARIA W ramach dofinansowania z FIO w Cendrowicach stanęła pierwsza altanka pozyskana z funduszy zewnętrznych. W niej 19 sierpnia realizowano projekt „Altanka – letnie miejsce spotkań seniorów”.


Projekt dofinansowany jest ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie”, realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.

Złożyli projekt, zdobyli dotację

W marcu Sołtys i Rada Sołecka rozpisali i złożyli projekt do FIO. Wskazali w nim potrzebę wybudowania nad stawem altanki, w której można schronić się przed słońcem i deszczem. Ich wysiłek został sowicie nagrodzony. Otrzymali bowiem 4750 zł na realizację projektu. Ze środków dotacji „FIO – Mazowsze Lokalnie” kupiono materiały do budowy altanki oraz meble. Natomiast cement, piasek i kostkę betonową do zrobienia posadzki pozyskano ze środków własnych. Przy projekcie pracowało wielu wolontariuszy, którzy ułożyli kostkę, złożyli altankę oraz pomalowali ją.

Impreza w nowej altance

19 sierpnia po południu na placu nad stawem zebrało się wiele osób. Świętowali podwójne wydarzenie – otwarcie altanki i Letni Dzień Seniora. Burmistrz gminy, Dariusz Zieliński w asyście seniorów uroczyście przeciął wstęgę w altanie, a proboszcz Sobikowskiej Parafii ks. Prałat Włodzimierz Czerwiński poświęcił obiekt.

Na ten dzień szczególne zaproszenia dostali seniorzy, dla których zorganizowano Letni Dzień Seniora. Ten na stałe wpisał się w kalendarium gminy i będzie obchodzony co roku. Wszyscy seniorzy i zaproszeni goście dostali kwiaty, własnoręcznie zrobione przez Cendrowianki. Częstowani byli szarlotką i kiełbaską z grilla, a całą imprezę ubarwiał muzycznie akompaniator zespołu Cendrowianki. Obiektem, w którym najczęściej robiono sobie zdjęcia, była wypleciona z wikliny minialtanka, będąca elementem fragmentu scenki pochodzącym z warszawskiej prezentacji projektu. Impreza była bardzo udana i chociaż pogoda spłatała figla, to humory i tak dopisywały.

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię