KONSTANCIN-JEZIORNA Dom Artysty Weterana oraz firma Medasco zapraszają na piątkowy, otwarty wykład o zaćmie i jaskrze


Wydarzenie odbędzie się 23 lutego o godz. 14.30 w Domu Artysty Weterana przy ul. Pułaskiego 6. Swojego udziału nie trzeba wcześniej zgłaszać, ani się zapisywać, wstęp nie jest biletowany.

W ramach okulistycznego programu edukacyjnego będzie można również skorzystać z bezpłatnej możliwości zbadania wzroku przez optometrystów, a także spotkać się z artystami – mieszkańcami domu w Skolimowie.

Zaćma to zmętnienie soczewki oka. Przyczyny jej powstawania nie są do końca poznane, choć ogólnie związana jest ze starzeniem się organizmu, ale może też powstać w wyniku urazu oka. Może się również rozwinąć u młodszych osób ze zdiagnozowaną krótkowzrocznością lub cukrzycą. Zaćma powoduje stopniowe pogarszanie się ostrości wzroku, aż do prawie całkowitej utraty widzenia. Usuwa się ją operacyjnie. Druga bardzo groźna choroba oczu – jaskra – rozwija się powoli, często bezobjawowo, a wykrywa się ją zazwyczaj przypadkiem, podczas badania wzroku u okulisty czy dobierania okularów. Mimo stale postępującego rozwoju medycyny, cały czas nie są do końca znane dokładne przyczyny jej powstawania. Brakuje również w pełni skutecznych metodami leczenia tej choroby. Lekarz potrafią za to opóźniać jej rozwój i dlatego tak bardzo ważne jest regularne wykonywanie badań diagnostycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię