Dowiedz się więcej o swojej miejscowości

0

POWIAT W okresie wakacyjnym Starostwo Powiatowe w Piasecznie, we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną w Piasecznie, wydało informator krajoznawczy „Nazwy miejscowe powiatu piaseczyńskiego”. Autorami publikacji są Stanisław Hofman i Dorota Zając

Informator ma na celu w sposób prosty i przystępny objaśnić nazwy miejscowości, rzek, jezior, stawów, górek i kompleksów leśnych znajdujących się na terenie powiatu piaseczyńskiego. Dowiedzieć się można, przykładowo, skąd pochodzi nazwa miejscowości Głosków. Otóż, jak się okazuje, „od przezwiska człowieka, który zachowywał się głośno – Głosek”. Wydawnictwo uzupełniają dodatkowo informacje o genezie naszego powiatu oraz wykaz herbów miejscowości powiatu piaseczyńskiego i rodów związanych z tym terenem.
Do zapoznania się z książką zachęca wszystkich, pełniąca obowiązki dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Piasecznie, Katarzyna Czaplicka.
– Książka jest dostępna zarówno w starostwie, jak i – do wypożyczenia – we wszystkich bibliotekach na terenie powiatu – informuje Katarzyna Czaplicka.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię