Dożynki na bogato

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W niedzielę w Opaczy odbywały się gminne dożynki. Święto planów udało się znakomicie, bo organizatorzy zapewnili mieszkańcom mnóstwo atrakcji. Tego dnia dopisała też pogoda


Uroczystości dożynkowe zapoczątkował korowód kilkunastu misternie wykonanych wieńców, które po wniesieniu na teren przy szkole zostały rozstawione tuż obok sceny na przygotowanych do tego celu stołach. Po uroczystym powitaniu gości została odprawiona msza święta dziękczynna. Po mszy głos zabrali burmistrz Kazimierz Jańczuk i przewodnicząca rady gminy Agata Wilczek.
– Pracy rolnika, ogrodnika czy sadownika nie można porównywać z innymi zawodami, bo często zaczyna się o wschodzie, a kończy o zachodzie słońca – mówił burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Za to wszystko bardzo serdecznie państwu dziękujemy. W imieniu władz samorządowych i własnym składam wam i waszym rodzinom podziękowanie za waszą pracę, włożony trud i zebrane plony polskiej ziemi. Dużo zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń i realizacji wszystkich planów.

Następnie burmistrz wraz z wiceburmistrzem Dariuszem Zielińskim oraz przewodniczącą rady Agatą Wilczek podzielili wśród zaproszonych gości chleb. Na tym część oficjalna dożynek się skończyła i można było przystąpić do świętowania. Na scenie znakomicie zaprezentowały się zespoły ludowe, ale też tancerze z Egurrola Dance Studio, grupy – ER-nesta, Łurzycanki, zespół śpiewaczy Powsinianie, zespół ludowy Kłosowianki ze Złotokłosu, Jarzębina Czerwona i Majtki Pana Kapitana. Prawdziwy show zapewniły też Kapela Sióstr Piotrowicz, zespół disco polo Bayera oraz zespół coverowy Boogie Night. Podczas koncertów można było zjeść kiełbaskę czy karkówkę z grilla oraz napić się piwa. Na miejscu było też pyszne ciasto. Dzieciom zapewniono sporo ciekawych animacji. Mogły brać udział w konkursach sportowych w gigantycznym parku rozrywki, poskakać na dmuchańcach, wziąć udział w warsztatach artystycznych, pomalować buźkę czy zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

Na miejscu był także szczudlarz i puszczanie gigantycznych baniek. Na dorosłych czekał natomiast konkurs sołectw. Dożynki zwieńczyła zabawa taneczna, która trwała do północy.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię