Dożynki w Konstancinie z mnóstwem atrakcji

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Występy zespołów disco polo, turniej sołectw, prezentacja lokalnych zespołów, rozstrzygnięcie konkursu Rolnik Roku oraz na najładniejszy wieniec dożynkowy – to tylko niektóre z wielu zaplanowanych atrakcji, które czekają na uczestników tegorocznych dożynek w Czernidłach.


Tegoroczne ludowe święto dziękczynne za ukończenie żniw i prac polowych w naszej gminie, odbędzie się w niedzielę 3 września. Gospodarzem Dożynek będzie sołectwo Czernidła.

Dożynki Gminne rozpocznie korowód sołectw gminy Konstancin-Jeziorna, niosących swoje przygotowane ze zbóż wieńce, a prowadzony przez starostów dożynek. Msza święta polowa rozpocznie się o godz. 13.00, a po niej część oficjalna dożynek, z dzieleniem się chlebem z mąki z tegorocznych zbiorów.

Turniej sołectw i inne konkursy

Interesująco zapowiada się turniej sołectw, w którym 5-cio osobowe drużyny z sołectw gminy Konstancin-Jeziorna będą zmagać się w widowiskowych konkurencjach, wymagających nie lada umiejętności i sprawności. Najlepszym rolnikom gminy zostaną wręczone nagrody wraz z tytułami Rolnik Roku 2017, a jury wybierze najładniejszy wieniec tegorocznych dożynek.

Występy artystyczne i koncerty

Na dożynkowej scenie zaprezentują się gminne zespoły artystyczne: Przepióreczka, Sonata i Rapsodia, Barbara Wiewióra, Łurzycanki, Pogodna Jesień, Jarzębina Czerwona i Cantabile. W inną muzyczną rzeczywistość przeniesie uczestników Mateo, a po nim zespół dbomb – gwiazda disco polo. Po koncertach będzie można potańczyć przy muzyce przygotowanej przez DJ-a D.M.D.

Atrakcje dla dużych i małych

Na licznych stoiskach będzie można zjeść, napić się i kupić ciekawą pamiątkę. Będą także twórcy ludowi, produkty naturalne, ekologiczne i kramy z różnościami. Dla dzieci przygotowane specjalne atrakcje, m.in. dmuchańce, warsztaty artystyczne i fotobudkę.

Organizatorami Gminnych Dożynek są Gmina Konstancin-Jeziorna i Sołectwo Czernidła.

PROGRAM wydarzenia

12.45 – Korowód dożynkowy i prezentacja wieńców

13.00 – Msza święta polowa

14.00 – Uroczyste otwarcie

14.50 – Występy artystyczne: Przepióreczka, Sonata, Rapsodia, Barbara Wiewióra, Łurzycanki, Jarzębina Czerwona z Kawęczynka, Cantabile, Karate IPPON, Pogodna Jesień, Cantabile, wręczenie nagród za najlepsze wieńce dożynkowe oraz dla Rolników Roku, turniej sołectw

19.00 – Występ zespołu Mateo

20.00 – Występ zespołu dbomb

21.00 – Potańcówka pod gwiazdami przy D.M.D.

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię