Dożynki w Prażmowie, drugi dzień atrakcji

0

PRAŻMÓW Od soboty trwają Dni Prażmowa połączone z tradycyjnymi dożynkami. Dziś poświęconym chlebem osobiście dzielił wójt gminy Jan Adam Dąbek

Dożynki w Prażmowie wystartowały już wczoraj. W sobotę od godziny 12.00 do 19.00 na przybłych czekało wiele atrakcji
Dziś drugi dzień wydarzenia, który rozpoczęła tradycyjnie mszą świętą oraz występy zaprzyjaźnionych zespołów Cendrowianki i Kłosowianki.
Mieszkańców i zaproszonych gości powitał wójt Prażmowa Jan Adam Dąbek.
Dożynki to święto wszystkich rolników, ludzi którzy zawsze ciężko pracują byśmy mieli pożywienia na cały rok – mówił wójt. – Bardzo dziękuję za trud waszej pracy.
Wójt wspomniał też o dynamicznym rozwoju gminy oraz najważniejszych inwestycjach.
Mamy pozwolenie na rewitalizację dworu Ryxa, dostaliśmy pieniądze od marszałka, ale mogą one przepaść, ponieważ nie otrzymaliśmy obiecanego wsparcia od starosty piaseczyńskiego – powiedział wójt Prażmowa i zwrócił się do radnych powiatowych o rozmowę ze starostą na ten temat.List od marszałka Adama Struzika odczytał Dariusz Malarczyk. Po uroczystej inauguracji dożynek nastąpiło tradycyjne dzielenie chleba

Przed nami cały dzień atrakcji. Teatr Katarynka zaprezentuje przedstawienie dla najmłodszych pt. „Morskie Opowieści” a od 16:00 rozpoczną się koncerty w wykonaniu młodych talentów: Wiktorii Sobczyk, Pauliny Gałkowskiej, Natalii Badowskiej oraz Antoniny Molak.
Na zakończenie Dni Prażmowa usłyszymy koncert zespołu Golden Hand i tradycyjnie już będzie można skorzystać z fantastycznej kąpieli w pianie przygotowanej przez gminne OSP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię