Dramatyczne wezwanie ze szczęśliwym zakończeniem

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Strażacy z Piaseczna, Góry Kalwarii, Czernideł, Otwocka i Warszawy ruszyli na pomoc osobom, które wpadły do Wisły po wywróceniu łódki.


– Do sytuacji doszło na Wiśle przed przeprawą promową w Gassach patrząc od strony Góry Kalwarii – informuje st. kpt. Łukasz Darmofalski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – Otrzymaliśmy informację o godz. 11.45, że przewróciła się łódka i cztery osoby, które wpadły do wody potrzebują pomocy.


Na ratunek ruszyły zastępy straży wyposażone w łodzie nie tylko z Piaseczna, Góry Kalwarii i Czernideł ale także z Warszawy i Otwocka. Na miejscu okazało się, że łódź rzeczywiście się wywróciła, ale nikt się nie topi.
– Nasze zadanie polegało na doholowaniu łodzi do brzegu, tak by jej użytkownicy mogli ją zabiezpieczyć – mówi st. kpt. Łukasz Darmofalski. – Żadna z osób, które wpadły do wody nie ucierpiała.
Skąd tak duża mobilizacja sił? Rzecznik komendanta powiatowego straży pożarnej tłumaczy, że bardzo często osoby zgłaszające się pod numer 112 nie są w stanie precyzyjnie określić miejsca wypadku. Tak prawdopodobnie były w tym przypadku. Niektórzy ze zgłaszających o wywróconej łódce mogli lokalizację zdarzenia przypisać do powiatu piaseczyńskiego, inni do otwockiego, a jeszcze inni do Warszawy.

AB/ fot. WPI Taxi Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię