Driftujący kierowca ukarany

9

PIASECZNO Policjanci z piaseczyńskiej drogówki ukarali mandatem karnym oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego 18-latka, który wprowadził mercedesa w kontrolowany poślizg przy ul. Zgody w Piasecznie.

Funkcjonariusze z piaseczyńskiej drogówki patrolowali ulice Piaseczna. Policjanci jadący radiowozem z wideorejestratorem bacznie zwracali uwagę na zachowania kierowców, wypatrując tych, których jazda mogłaby stwarzać zagrożenie na drodze.

Załoga patrolując ul. Zgody w Piasecznie, zauważyła osobowego mercedesa, który nagle przyśpieszył i wprowadził w poślizg tylną oś swojego pojazdu w czasie, gdy na pobliskim przystanku były osoby oczekujące na autobus.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania, dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Po rozpoczęciu kontroli okazało się, że za kierownicą mercedesa siedział 18-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego.

Mundurowi stwierdzili, że samochód ma niesprawny układ hamulcowy i nie posiada  trójkąta ostrzegawczego.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu innej osobie, znajdującej się na drodze, a także za brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu, mężczyznę ukarano mandatem karnym na łączną kwotę 600 złotych oraz 7 punktami karnymi. W związku z niesprawnym układem hamulcowym, 18-latkowi zatrzymano również dowód rejestracyjny.

Policjanci ponownie apelują o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale również dla innych.

 

KPP

9 KOMENTARZE

  1. Brawo! W Piasecznie to już normalnie moda na drifty. Wybierają miejsca publiczne, bo mają przerost ego 🙂 Raz nawet przystanek rozwalili (w nocy). Rozumiem tą subkulturę, pieniądze jakie za tym idą (wymiana opon, itd), ale nieraz ktoś mijał mnie driftem na rondzie w srodku dnia pod Outlet Designer – a to mi się już jawnie nie podoba! Tu nie jest Japonia. Tu jest Polska.

  2. socjalisi maja bul bo mlodzi maja hobby i pasje no tak polactwu to wszystko przeszkadza tylko nie prezes co im zabiera z wyplaty 80 procent dochodu hahahahahaha

    • Najpierw skończ tę podstawówkę i naucz się pisać! A dopiero potem sobie driftuj, tylko nie w ruchu publicznym a na specjalnym torze do tego przeznaczonym – są takie nawet w pobliżu warszawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię