Droga, która zintegrowała mieszkańców

0

PIASECZNO W poprzedni piątek 11 września nastąpiło uroczyste otwarcie ulicy Iwa w Henrykowie-Uroczu


Do przecięcia wstęgi sołtys Anna Kostyrka zaprosiła mieszkających przy ulicy Iwa seniorów Eugeniusza Dąbrowę i Tadeusza Plewczyńskiego, którzy najdłużej zabiegali o budowę drogi. Na uroczystości nie zabrakło burmistrza Piaseczna Daniela Putkiewicza oraz jego zastępcy Roberta Widza. Licznie przybyli także mieszkańcy, nie tylko ulicy Iwa, ale także ci, którzy z drogi korzystają. Ktoś przyniósł ciasto, ktoś inny pasztecik, owoce i… wkrótce stół uginał się pod ciężarem pyszności. Zagrała muzyka i świętowanie przeciągnęło się do późnych godzin nocnych.
Pod wyasfaltowaną ulicą położony został ślepy kanał kanalizacji sanitarnej na odcinku od ul. Społecznej do ul. Uroczej.

To inauguracyjny fragment kanalizacji w Henrykowie, pierwszy ale mam nadzieję nie ostatni – powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz dodając, że fragment przeciętej wstęgi pozostawi sobie na pamiątkę, by mieć na uwadze także inne ulice we wsi. – Mam nadzieję, że będziemy mieli możliwość przy podobnych okazjach spotykać się częściej – dodał burmistrz i podziękował za miłe przyjęcie.
Asfaltowa nawierzchnia ul. Iwa z szykanami uspokajającymi ruch oraz wyniesionymi skrzyżowaniami kosztowała ponad 900 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię