Droga nr 683 wkrótce zostanie przebudowany, są dodatkowe pieniądze

0

GÓRA KALWARIA Sejmik Województwa Mazowieckiego w ubiegłym tygodniu zwiększył pulę pieniędzy na rozbudowę układu komunikacyjnego w Sobikowie, czyli przebudowę około dwukilometrowego odcinka drogi nr 683.

Jak poinformowała Aleksandra Śmietanka – radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, w sumie na tę inwestycję samorząd Mazowsza przeznaczył 43 mln zł. Dokumentacja i pozwolenie na realizację inwestycji są gotowe, teraz Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiada ogłoszenie przetargu na wykonawcę, co ma nastąpić najprawdopodobniej jeszcze przed nastaniem lata.
W ramach inwestycji, a w zasadzie dwóch połączonych inwestycji, w Sobikowie powstaną dwa ronda (obok cmentarza i przychodni), przebudowane zostanie centrum miejscowości oraz drogi łączące te skrzyżowania, a także odcinek drogi nr 683 od przychodni do szosy krajowej nr 50. Oprócz sieci odwodnieniowej, całkowicie nowej konstrukcji i nawierzchni drogi, powstaną również chodniki, wjazdy na posesje i drogi dla rowerów.
Warto dodać, że obecna kadencja jest wyjątkowa jeśli chodzi o poprawę stanu dróg wojewódzkich w naszej gminie Góra Kalwaria. Dzięki działaniom włodarzy gminy Góra Kalwaria udało się już doprowadzić do przebudowy: ul. Czerskiej i Warszawskiej w Czersku, głównej jezdni przez Czarny Las oraz utwardzenia traktu łączącego Julianów z Bronisławowem.

Źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię