Droga przy której nie wolno parkować…

4

PIASECZNO – Straż miejska robi na nas nagonki i nie pozwala parkować samochodów wzdłuż ulicy 11 Listopada – skarży się pan Grzegorz, jeden z mieszkańców. – Nie możemy zatrzymywać się nawet przed własnymi bramami. Nie tak wyobrażaliśmy sobie przebudowę tej drogi…


W ubiegłym tygodniu na 11 Listopada gościli strażnicy miejscy. Informowali mieszkańców, że nie mogą zostawiać pojazdów wzdłuż drogi, bo będą karani mandatami.
– Tyle tylko, że tu praktycznie nie ma gdzie parkować – skarży się pan Grzegorz, jeden z mieszkańców. – W ogóle to nasza droga ma więcej niedoróbek…
Dwa miesiące temu jedna z mieszkanek skierowała pismo do burmistrza, prosząc o demontaż wyspy drogowej znajdującej się na środku 11 Listopada. Kobieta argumentuje, że nie przyczyniła się ona do poprawy bezpieczeństwa, tylko powoduje dodatkowe zagrożenia.
– Ale wyspa to nie wszystko – dodaje nasz rozmówca. – Przy drodze nie ma chodnika i brakuje miejsc parkingowych, których zbudowano dosłownie kilka. Jak przyjedzie kurier, to nie ma się gdzie zatrzymać. Mam wrażenie, że nie wszystkie zastosowane na tej drodze rozwiązania zostały do końca przemyślane…
Zapytaliśmy gminę, czy w najbliższym czasie planuje wprowadzenie jakiś zmian na 11 Listopada.
Mamy zatwierdzoną organizację ruchu dla tej ulicy i nie planujemy wprowadzania zmian – informuje Joanna Ferlian-Tchórzewska z gminnego biura promocji. – Jeśli chodzi o parkowanie, jego zasady określa obowiązujący tu znak D-40 – strefa zamieszkania. Zgodnie z przepisami, w tym obszarze parkowanie pojazdów jest dopuszczone jedynie na wyznaczonych miejscach postojowych.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Tu nie chodzi o kuriera tylko ludzie maja zagrodzone każde 20 centymetrów a później obstawiają ulicę tak jak w Żabieńcu. Trzeba parkować u siebie na posesji a nie na ulicy.

  2. Najgłośniej protestują ci, którzy zrobili sobie na ulicy parking dla swojej działalności gospodarczej i często po prostu ją blokują – stąd pewnie wizyta SM. Moze trzeba pomyslec o parkingu na wlasnej działce?

    • A wyspa przeszkadza tylko ciezarowkom ktore i tak w 11 listopada nie powinny wjezdzać, bo jest zakaz. Śmieciarki jakos sobie radzą

  3. Działki wielkie i płaczą że nie ma miejsc parkingowych, to po cholerę masz tą dzialkę, nie chcesz brudzić jej swoim autem?:):):)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię