Drogie OC w Piasecznie? Sprawdź, jak je obniżyć

0

500, 700 czy 1500 zł to dla większości mieszkańców Piaseczna dość spory wydatek, a właśnie tyle może kosztować obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto więc zrobić wszystko, co się da, żeby obniżyć składkę i płacić mniej za OC. Poznaj skuteczne, bezpieczne i legalne sposoby, które na to pozwalają.

Poszukuj najtańszego OC

Mimo że w ostatnich latach ceny jedynego obligatoryjnego dla właścicieli aut ubezpieczenia przeważnie spadały, to i tak są mocno odczuwalne przez kierowców z Piaseczna i innych miejscowości w Polsce. Najłatwiejszym sposobem na zapewnienie sobie możliwie jak najtańszej polisy jest po prostu porównanie ofert i wybranie tej, w przypadku której składka jest najniższa. To niezwykle istotne, ponieważ warunki OC pozostają zawsze identyczne, a jedyna ważna zmienna, która je różni, to właśnie cena. Jak w takim razie zyskać gwarancję, że dana polisa jest rzeczywiście najkorzystniejsza?

Konieczne staje się porównanie ofert, jednak jak je przeprowadzić, skoro składka jest zawsze obliczana indywidualnie dla każdego kierowcy i nie da się jej poznać w inny sposób niż poprzez kalkulację? Z pomocą przychodzą działający w Piasecznie agenci ubezpieczeniowi, którzy mają do dyspozycji specjalne kalkulatory umożliwiające wyliczenie ceny w wielu firmach za jednym razem. Na identycznych zasadach działają internetowe narzędzia tego typu, których przykładem jest m.in. strona https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/.

Buduj dobrą historię ubezpieczeniową

Aby nie przepłacać za OC, należy uzbierać zniżki, które otrzymuje się za bezszkodowe kontynuowanie polisy. Jeżeli uda Ci się przez kilka lat korzystać z ubezpieczonego na Ciebie auta bez wyrządzania szkód w ruchu drogowym, otrzymasz od towarzystwa 60% zniżek. Tyle wynosi ich maksymalny pułap, podczas gdy za pełny rok bezszkodowej jazdy kierowca uzyskuje z reguły 10% upustu. Jednocześnie należy pamiętać, że każda, nawet najmniejsza szkoda wiąże się z odebraniem części wypracowanych rabatów.

Zdecyduj się na samochód tani w ubezpieczeniu

Jeśli koszty utrzymania pojazdu, w tym cena OC odgrywa dla Ciebie ważną rolę, pamiętaj, że w pewnym stopniu zależy ona od Twojego auta. Zastanów się, czy kładziesz większy nacisk na koszcie polisy, czy dynamicznej i szybkiej jeździe, ponieważ składka w dużej mierze zależy od parametrów silnika – jego pojemności i mocy. Wraz ze wzrostem ich wartości trzeba się liczyć również z droższym OC, więc gdy zależy Ci na niskich wydatkach eksploatacyjnych pojazdu, rekomendujemy spokojne i małe, miejskie modele.

Opłać składkę od razu

Raty mogą wydawać się zachęcające, jednak nie można zapominać, że przeważnie ich wybór wiąże się z podwyższoną ceną polisy. Decydując się na nie, trzeba mieć na uwadze, że składka będzie o ok. 5-10% wyższa niż w standardowym wariancie, czyli w ramach pełnej opłaty jednorazowej. Niekiedy zdarzają się jednak oferty ratalne pozbawione jakichkolwiek dodatkowych kosztów, które jako jedyne mogą zostać nazwane korzystnymi i opłacalnymi.

Dobierz kolejnego właściciela

Jeżeli nie posiadasz żadnych zniżek ubezpieczeniowych lub należysz do grona młodych kierowców, w standardowym wariancie Twoja składka będzie bardzo wysoka. Jednak gdy dodasz do umowy kupna-sprzedaży pojazdu drugiego kierowcę, który posiada duże zniżki ubezpieczeniowe, cena Twojego OC automatycznie wyraźnie się obniży – być może nawet o   50%. Pamiętaj przy tym, że przy dwóch lub więcej właścicielach każdemu z nich zostają odebrane zniżki, jeżeli tylko jeden spowoduje zdarzenie drogowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię