Drogie śmieci? Lesznowola nie chciała być Neapolem

9

LESZNOWOLA Wicewójt Mirosław Wilusz zapowiada konsultacje społeczne oraz zmiany w systemie odbioru odpadów. – Musimy go zoptymalizować – zapowiada. – Czeka nas wiele trudnych decyzji


Od kilku miesięcy do urzędu gminy docierają głosy wzburzonych mieszkańców, którzy narzekają na zbyt wysokie – w ich mniemaniu – stawki za odbiór śmieci. Wicewójt Mirosław Wilusz podkreśla, że na takie, a nie inne stawki złożyło się kilka czynników.
– Poprzednia firma świadcząca tę usługę praktycznie z dnia na dzień wypowiedziała nam umowę – argumentuje wicewójt. – Przed wakacjami nie było czasu rozmawiać ani o optymalnej częstotliwości odbioru odpadów, ani o sposobie naliczania stawek. Zbliżało się lato, a przed nami pojawiło się widmo kryzysu neapolitańskiego. Musieliśmy szybko znaleźć firmę, która będzie kontynuowała tę usługę – dodaje.
Najtańszą ofertę w przetargu, opiewającą na nieco ponad 20 mln zł, przedstawił Jarper. Dziś wiele osób twierdzi, że cena ta była wygórowana (Jarper ma odbierać śmieci do końca przyszłego roku) i gmina mogła unieważnić postępowanie.
– Tylko, co by to dało? – zastanawia się Mirosław Wilusz. – W następnym przetargu, co pokazują przykłady innych gmin, pewnie byłoby jeszcze drożej.
Wicewójt zapowiada, że zaraz po uchwaleniu budżetu urzędnicy i radni ponownie pochylą się nad problemem śmieci.
– Trzeba zoptymalizować częstotliwość ich odbioru – zaznacza Mirosław Wilusz. – Metodę naliczania stawek, uzależnioną od ilości zużytej wody, uważam za właściwą. W naszej gminie żadna inna metoda nie będzie bardziej sprawiedliwa. Oczywiście wprowadzając zmiany musimy już myśleć o okresie od stycznia 2021 roku.

TW

9 KOMENTARZE

  1. Za czasów PIS miało żyć się lepiej, a żyje się gorzej i drożej. Poczekajmy jeszcze na prezent po świetach. Przyjdzie rachunek za prąd. Ciekawe o ile % wiecej. To może zaboleć, ale 500+ wpływa na konto. W kolejce czeka gaz i woda.

  2. Kultura nielegalnego wicewójta poraża… Niech lepiej wicewójt napisze jak i czy mógł być powołany przez II Zastępcę Wójta? Czekamy na odpowiedź, bo lesznowolska nielegalna władza pokazuje tylko swoją butę wobec mieszkańców, nic więcej…

  3. Przykre ale prawdziwe. Dziś w radiu mówili że najprawdopodobniej nie uda się zatrzymać podwyżek za prąd. Czyli wszystko pójdzie w górę. Wydaje mi się że śmieci zejdą na kolejny plan. Nie zmienia to faktu że przeskok z 18 zł na 27 zł (segregowane) lub 54 zł (niesegregowane) jest % bardzo duży. Nawet jak segregujesz i tak po śmieci przyjeżdża jedna śmieciarka i sru 😉

  4. To nie jest sprawiedliwe. Powinien być jakiś limit zużycia wody na osobę a dopiero po jego przekroczeniu nalicza więcej. Nie doj że płacę za wodę i ścieki to jeszcze więcej za śmieci. Wypada się nie myć. Takim działaniem strach do autobusu wejść i chorób przybędzie.

  5. “Poprzednia firma z dnia na dzień wypowiedziała nam umowę”  to ja się pytam kto takie umowy podpisuje bez okresu wypowiedzenia??? Taka osoba powinna być zwolniona w trybie natychmiastowym.

    • @Mobile z tego co słyszałem, to za wypowiedzenie “z dnia na dzień” groziła im bardzo wysoka kara od której – nie wiedzieć czemu – nasza gmina odstąpiła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię