Drogie utrzymanie dróg

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Radny Arkadiusz Zewar zwrócił uwagę na problem dziurawych dróg w Skolimowie północno-zachodnim, w tym ul. Kabackiej. Okazuje się, że środki zarezerwowane w tym roku na ich równanie już się wyczerpały. – Rok był mokry, więc drogi szybciej się wybijały – zauważył burmistrz Kazimierz Jańczuk


Burmistrz poinformował, że na bieżące utrzymanie dróg zarezerwowano w tym roku 400 tys. zł. Teraz gmina ogłosiła kolejny przetarg, przeznaczając na ten cel dodatkowe 300 tys. zł. W najbliższym czasie ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, który niezwłocznie zabierze się za równanie ulic.
Niech kierownik wydziału dróg, ustalając harmonogram prac, nie zapomni o sołectwach, żeby rolnicy dali radę dojechać do pól – poprosiła radna Iwona Siudzińska. Z kolei radna Irena Śliwka zaproponowała, aby gmina kupiła własną równiarkę.
– To pozwoli nam zejść z kosztów – argumentowała.
Równanie i profilowanie dróg prowadzimy systematycznie w miarę posiadanych środków. Nikogo nie dyskryminujemy – zapewnił burmistrz. Podczas rozmowy o drogach podniesiony został także temat studzienek odwodnieniowych. Burmistrz poinformował, że są one na bieżąco czyszczone, jednak usługa ta podrożeje w przyszłym roku niemal dwukrotnie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię