Drogowy ping-pong. A mieszkańcy jeżdżą po dziurach…

6

LESZNOWOLA Niedawno na terenie Zgorzały rozwieszono żółte banery obwieszczające, że za fatalny stan ulic Gogolińskiej, Kormoranów i Jaskółki odpowiada gmina Lesznowola, a konkretnie wicewójt Mirosław Wilusz. Pod komunikatem podpisał się sołtys Konrad Tkaczyk. Wicewójt Wilusz nie pozostał mu jednak dłużny i przypomniał, że zaniechanie robót drogowych jest pokłosiem działań… sołtysa Zgorzały


Główne drogi w Zgorzale rzeczywiście, delikatnie mówiąc, nie są w najlepszym stanie. Jakiś czas temu na terenie miejscowości pojawiły się żółte banery podpisane przez sołtysa Konrada Tkaczyka. Informują one, że za ulice oraz pylący i kurzący materiał wykorzystywany wcześniej do ich równania odpowiada zarządca drogi, czyli gmina Lesznowola.
Sołtys Konrad Tkaczyk wyjaśnia, że akcja banerowa ma uzmysłowić mieszkańcom, kto jest odpowiedzialny za stan tych trzech ulic, ale też skłonić ich do wolnego poruszania się nich, co zminimalizuje uciążliwości związane z unoszącym się pyłem.
Wójt Wilusz i podległe mu służby nie potrafią bądź nie chcą utrzymywać dróg w stanie, który byłby satysfakcjonujący dla mieszkańców – uważa sołtys Zgorzały.
Niedługo po wywieszeniu banerów do sprawy odniósł się wicewójt Mirosław Wilusz, który poinformował, że stan Kormoranów i Gogolińskiej jest konsekwencją postanowień PINB-u z listopada ubiegłego roku, który polecił – na wniosek sołtysa Zgorzały – wstrzymać tam wszelkie prace (także te prowadzone w ramach bieżącego utrzymania dróg). Sytuacja wygląda więc w tej chwili tak, że sołtys Konrad Tkaczyk o zły stan ulic oskarża gminę, a ta… zwala wszystko na sołtysa. Najbardziej pokrzywdzeni są mieszkańcy, którzy niemal przez okrągły rok muszą jeździć po dziurach…

TW

6 KOMENTARZE

  1. Za stan dróg odpowiedzialność powinna wziąć na siebie Pani Wójt. Gdyby była człowiekiem odważnym i odznaczającym się godnością to powinna złożyć rezygnację ze stanowiska. Tak złego stanu dróg, braku chodników, braku ścieżek rowerowych, braku parków, basenów itp. nie widziałem w gminach województwa lubelskiego, świętokrzyskiego czy podkarpackiego a przypominam, że gmina Lesznowola jest na 28 miejscu wśród najbogatszych gmin w kraju.

  2. Nie wierzę co czytam… I to koniec? Tak o?!

    Za drogi odpowiada zarządca, a wicewójt pisząc że PINB zablokował prace przyznaje że tak źle zarządzał sprawą że inspektorat to zatrzymał.

    Nie rozumiem czemu wicewójt tak się szczyci i chwali swoim brakiem kompetencji…

  3. Przykre ze brak kompetencji władz gminy jest tak wielki, że musza zrzucać na sołtysa. Wstyd panie wójcie i to wielki lepiej gdy by się pan nie wypowiadał .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię