Drożeje odbiór szamba. Jedynym rozwiązaniem jest kanalizacja

2

PRAŻMÓW Wielu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego wciąż nie ma dostępu do sieci kanalizacji. – Podobnie jest w Jeziórku – mówi pani Genowefa, nasza czytelniczka. – A wywóz szamba robi się coraz droższy. Kolejną podwyżkę cen wprowadzono od początku listopada


Nasza czytelniczka mieszka przy ulicy Złocistych Łanów.
– Słyszałam, że od 2 listopada w zlewniach podniesiono ceny za odbiór nieczystości płynnych – mówi. – Wcześniej za beczkę o pojemności 10 m sześć. płaciłam 260 zł. Teraz ma to być 280 zł. Za korzystanie z gminnej kanalizacji płaciłabym o wiele mniej. Ale co z tego, skoro jej tutaj nie ma…
Z naszych informacji wynika, że ceny za utylizację nieczystości płynnych podniosła na razie tylko oczyszczalnia w Grójcu, z której najczęściej korzystają firmy odbierające szambo z terenu Prażmowa. Nie jest jednak wykluczone, że inne oczyszczalnie też wkrótce wprowadzą podwyżki.
W tej sytuacji to naturalne, że firmy odbierające nieczystości od mieszkańców również robią korekty cen – mówi osoba prowadząca taką działalność na terenie gm. Lesznowola.
– Oczywiście zawsze można korzystać z innych oczyszczalni, ale czasami, ze względu na cenę paliwa i odległość, to się po prostu nie opłaca.
Pani Genowefa twierdzi, że zainteresuje tematem gminę i starostwo powiatowe.
Jeziórko jest obecnie kanalizowane, ale… z drugiej strony torów – mówi. – My będziemy pewnie musieli poczekać na ten luksus jeszcze kilkanaście lat.
Wójt Prażmowa Jan Dąbek twierdzi, że skanalizowanie pozostałej części miejscowości również jest w planach.
– Mamy już nawet pozwolenie na budowę – zapewnia, dodając że prace kanalizacyjne w tej części Jeziórka ruszą najwcześniej w 2023 roku.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Też mi podwyżka… A ta Pani zakłada że opłaty za kanalizację drożeć nie będą przez najbliższe 100 lat? A skoro w pierwszej kolejności wybudują kanalizację u tej Pani to inni mają przez to czekać? Dlaczego tam w pierwszej kolejności? Czy wszystkich naraz skanalizować bo wszyscy chcą już a co to kogo obchodzi że to kosztuje grube miliony? Może zamiast być takim roszczeniowym trzeba było sobie wybudować oczyszczalnię na działce? Ale nie bo to nie gmina zapłaci tylko samemu trzeba…

  2. Na początek, czy w Prażmowie samorząd zaplanował budowę oczyszczalni.Jeżeli nie, to jestem pewien,że przez najbliższe 50 lat tego nie zrobi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię