Drugie spotkanie w sprawie rozbudowy DK79 w ten wtorek

2

GÓRA KALWARIA/PIASECZNO Wpłynęło ponad 250 wniosków i opinii do przedstawionych rozwiązań technicznych na pierwszym spotkaniu informacyjnych w Górze Kalwarii. Dotyczyło ono rozbudowy DK79 pomiędzy Piasecznem (skrzyżowanie z ul. Syrenki) a początkiem obwodnicy Góry Kalwarii na obszarze gminy Góra Kalwaria. Projektant wszystkie przeanalizował i te, które były możliwe zostały uwzględnione w projekcie. Zaprojektowane rozwiązania ponownie chcemy skonsultować ze społeczeństwem.

 

We wtorek, 6 czerwca o godz. 17.00 w OSP Baniocha, ul. Łubińska 3 zaplanowane zostało drugie spotkanie informacyjne dla mieszkańców i osób zainteresowanych projektem rozbudowy ok. 5,8 km DK79 pomiędzy Solcem a początkiem obwodnicy Góry Kalwarii. Będzie to czas na ponowne zapoznanie się z projektem, na zadawanie pytań i zgłaszanie postulatów.

Następnie projektanci przeanalizują zgłaszane postulaty pod względem możliwych korekt przedstawionych rozwiązań technicznych.

Materiały informacyjne wraz z formularzem opinii są udostępnione na stronie internetowej: Spotkanie informacyjne DK 79 Piaseczno – Góra Kalwaria – Value Engineering (value-eng.pl)
Na opinie czekamy do 20 czerwca 2023 r. (decyduje data wpływu).
Formularze można przesyłać na adres biura projektowego:
– pocztą e-mail (skan lub zdjęcie obu stron formularza) na adres: [email protected]
– pocztą tradycyjną na adres: Value Engineering Sp. z o.o., Aleja Krakowska 22a, 02-284 Warszawa.

Dwie jezdnie po dwa pasy ruchu

W ramach inwestycji istniejąca DK79 zostanie dostosowana do parametrów trasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Dostęp do drogi będzie się odbywać poprzez węzły drogowe i częściowo skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Ponadto wybudowane/przebudowane zostaną drogi do obsługi terenów przyległych. Powstaną chodniki i ciągi pieszo – rowerowe lub rowerowe, zatoki autobusowe. Piesi i rowerzyści zyskają kładki. Wybudowane zostaną urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Umowa na prace projektowe

Wykonawcą zadania o wartości ok. 5,3 mln zł jest firma Value Engineering. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej przewidywane jest na przełomie III i IV kw. 2024 r.

Planowany harmonogram realizacji

– IV kw. 2023 r. – złożenie wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej;
– 2027 r.- 2029 r.– szacowane lata realizacji robót budowlanych.

Źródło: gddkia

 

2 KOMENTARZE

  1. Taki mądry jak tobie by szła trasa 50 m od domu i przejść na drugą stronę ulicy i do sklepu iść 2 km a prawie 10 km żeby przyjechać na drugą stronę ulicy a do przystanku 2 km to zamienić chcesz się ciekawe co na to twoji rodzice i babcia z dziadkiem i cały dzień tylko tiry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię