Drużyna Energii odwiedziła szkołę w Józefosławiu. Sporo się działo…

0

PIASECZNO Drużyna Energii to akcja, która ma na celu zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. We wtorek ambasadorzy akcji, wśród których są znani i podziwiani sportowcy, gościli w szkole w Józefosławiu


Drużyna Energii to nie tylko promowanie sportu, ale też zacięta rywalizacja. W ramach cyklu walczą ze sobą szkolne drużyny (uczniowie z klas V-VIII) z całej Polski. W tym roku do cyklu zgłosiło się ponad 500 szkół. Biorące udział w projekcie placówki wykazują się wyjątkowym zaangażowaniem i motywacją.

Zadaniem każdej ze szkół w cyklicznej, 6-etapowej rywalizacji jest nagrywanie filmów, dokumentujących jak uczniowie wykonują ćwiczenia przygotowane przez ambasadorów. Filmy są potem oceniane, a najlepsze szkoły otrzymują nagrody. Jedną z nich, w kategorii „Bardzo duża szkołą” otrzymała SP im. Janusza Korczaka w Józefosławiu. W nagrodę ambasadorzy projektu we wtorek odwiedzili placówkę, aby poprowadzić lekcję WF-u. Na miejscu przygotowano różnego rodzaju konkursy i zabawy. Wszystko to odbywało się w miłej atmosferze i przy dźwiękach muzyki.

Ale to nie wszystko. Uczniów szkoły w Józefosławiu czeka jeszcze wycieczka do Gdańska i rywalizacja o Puchar Drużyny Energii.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię