Drzewa na parkingu Auchan? Mieszkańcy zbierają głosy pod petycją

16

PIASECZNO Więcej drzew – także na parkingach przed sklepami wielkopowierzchniowymi. Mieszkańcy oczekują nasadzeń m.in. przed Auchan, Lidlem przy ul. Okulickiego, Centrum Handlowym N-Park w Starej Iwicznej oraz przy sklepie sieci Biedronka przy ul. Nowej w Starej Iwicznej

Jako mieszkańcy, klienci i sąsiedzi Państwa sklepów apelujemy o niezwłoczne przekształcenie Waszych parkingów z betonowych pustyń, jakimi są obecnie, w przestrzenie przyjazne dla człowieka – czytam w apelu o podpisy pod petycją.
Inicjatorzy petycji domagają się posadzenia drzew takich jak: dęby, buki, lipy, kasztany i jesiony.

Drzewa te dają, prócz tlenu, cień, tak potrzebny Waszym klientom latem – argumentują. – Parkingi nie muszą być wybetonowaną pustynią biologiczną, przestrzenią niezwykle nagrzewającą się latem, odprowadzającą całą wodę deszczową do kanalizacji i nie dającą nic w zamian. Rozumiemy, że ich brak daje wygodę w sprzątaniu terenu, ale ich obecność daje wiele w zamian. Wchodzenie do nagrzanego na słońcu samochodu jest niezwykle nieprzyjemne, niebezpieczne dla zdrowia małych dzieci i osób starszych, bardzo szkodzi nie tylko nam, ale i naszym zakupom – podkreślają.

Sądzimy, że tak bogate sieci posiadają środki, aby drzewa posadzić, dbać o nie i troskliwie pielęgnować dla wspólnego dobra – czytamy na stronie petycjeonline.com.
– Niektórzy z nas, podczas zagranicznych wyjazdów do Niemiec, Francji czy Portugalii obserwują filie Waszych lub podobnych sieci, w których sadzenie drzew na parkingach jest już od dawna standardem. Obecność drzew pomoże nam również w walce o przetrwanie naszej planety, której stan jest już krytyczny, ale takich spraw zapewne Państwu nie musimy tłumaczyć. Oczekujemy szybkich działań dla dobra całej społeczności.
Co sądzicie o tej inicjatywie? Petycje można podpisać tutaj.

16 KOMENTARZE

 1. Ciekawe co powie taki krzyczący o drzewa człowiek, jak nie znajdzie miejsca na parkingu 🙂
  Albo jak ptak załatwi swoją potrzebę siedząc na gałęzi nad autem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  • Pojedzie do innego sklepu, i posprząta po ptaszku.
   A Ty się człowieku na pustyni wyklułeś ?No coś za coś- normalne przecież. Pewnie Ty polecisz do kierownika sklepu ,że ci ptaszek narobił i trza drzewo wyciąć…
   NIE PIJ TYLE KAWY

 2. Ok wszystko fajnie, ale jak już chcą sadzić drzewa to niech biorą pod uwagę, że niektórzy są uczuleni na pyłki niektórych drzew. Niech zastanowią się wpierw, które gatunki są najmniej inwazyjne dla alergików(lub dotyczą jak najmniejszej ilości populacji), a potem niech pitolą swoje farmazony. Ciężko by było jechać do sklepu alergikowi np. na lipę, gdy okolica sklepu jest otoczona lipami.

  • I zrób ludziom dobrze??? Dwóch Polaków, trzy tysiące zdań…… A do lasu na grzyby to ktoś jeszcze chodzi?? Alergicy pewnie nie, bo tam nikt nie uzgadniał nasadzeń ???

   • Co to ma w ogóle wspólnego z lasem? Las jest opcjonalny i ktoś chodzi albo nie. Do sklepu to co innego. Równie dobrze mogą posadzić jakieś krzewy lub inne odmiany mniejszych drzewek. Więc twoja wypowiedź jest z dupy, bo to nic śmiesznego.

    • za to z twojej boki zrywać, lecz się człowieku, do sklepu tez możesz nie jeździć , zamów towary z przywózką, mimo wszystko miłego dnia .

 3. Etos proponuję wyprowadzić się na Saharę. Jestem alergikiem na pyłki traw i zboża, czy skosiłeś swój trawnik? Skoro tak dbasz o moje zdrowie
  ? a tak na serio to alergik stara się unikać miejsc które go uczulają, poza tym chodzi na odczulanie, żeby być bardziej odpornym. Nie róbmy z igły widły, nawet jakbym był uczulony na pyłki drzew to i tak wolałbym kichać i łzawic niż się smażyć na patelni bez cienia drzew. Pozdrawiam

  • Proponuję schować się do jaskini. Do sklepu (w tym przypadku auchan) nie jeździ się po to by posiedzieć sobie pod drzewem. Poważnie tak? Jak tak bardzo źle na patelni to można wejść do środka, w końcu jest klimatyzacja i będzie w upalne dni chłodniej niż pod drzewem.

 4. Lol. Z tego dobrobytu to się w du..ach przewraca. Parking to parking, park to park.
  Teraz kretyńskie pomysły, potem płacz że nie ma gdzie zaparkować samochodu bo drzewa na parkingu rosną.
  Po za tym Auchan ma być rozbudowany, nikt nie będzie sądził drzew żeby je później wycinać.

 5. Rany,ale macie problem-moje rozwiązanie: ustawowo,obligatoryjnie zmusić do budowania centrów handlowych w lasach no i parkingów też może bo zdrowiej dla waszych ukochanych,wypieszczonych złomików. A tak serio: Zastanawialiście się jak radzili sobie Wasi przodkowie,gdy najbliższy sklep był w mieście,a do kościoła co niedziela 5 km pieszo do sąsiedniej wioski mieli? Dlaczego wspominam o tym? Zanieczyszczenie powietrza,żywności,wody,wszystkiego…+problemy z rozmnażaniem się+zmiany klimatyczne=obserwujemy początek końca najlepszego czasu dla ludzkości.

  • Ale to Nasz „hajs”powoli stawiamy wymagania,gdzie chcemy Go wydawać,a nie jak ślepe stado baranów słuchamy Twojego kłamliwego „hajs”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię