Duch Maklaka ujawnił się w „Fikołku”

0

KONSTANCIN-JEZIORNA IV Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół już za nami. Jury przyznało główną nagrodę Milenie Dutkowskiej za film „Fikołek”. Tegoroczna edycja festiwalu była dedykowana zmarłemu niedawno wybitnemu reżyserowi Jerzemu Gruzie


Najbardziej emocjonującym momentem festiwalu była uroczysta gala, podczas której jury ogłosiło wyniki konkursu na najlepszy firm.
Intencją Festiwalu jest inspirowanie młodych reżyserów i aktorów twórczością mistrzów polskiego kina – mówiła Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury oraz członkini jury. – Zależało nam, aby w filmach można było odnaleźć przede wszystkim ducha Maklaka, a więc sarkazm, ironię, humor i dystans.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Milena Dutkowska, która otrzymała w nagrodę 3000 zł. Bohaterem „Fikołka” jest Adam, który mieszka z nadopiekuńczą matką. Pewnego dnia spotyka on tajemniczego mężczyznę, który jest widoczny tylko dla niego. Drugie miejsce w konkursie zdobyła Elwira Iwanowska za film „W drodze”, zaś trzecie – Marek Głuszczak, który pokazał na festiwalu film „TAK.BLISKO”. W tym roku przyznano także nagrodę publiczności, którą otrzymał Paweł Olearczyk za film „Sklep z Marzeniami”.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię