Duże pieniądze na mały dworek

3

PIASECZNO Został rozstrzygnięty przetarg na na remont Poniatówki. – Dworek jest niewielki ale – ze względu na jego wartość zabytkową i historyczną – zakres i specyfika prac do wykonania są olbrzymie – podkreśla radna rady miejskiej Magdalena Woźniak

W budżecie na remont i przebudowę Poniatówki zarezerwowano ponad 6 mln zł, zakładając termin realizacji 26 miesięcy. Zabytkowy budynek ma być zaadaptowany na obiekt muzealno-edukacyjny z kawiarnią.
– Oprócz remontu i renowacji samego budynku przetarg obejmuje budowę niezbędnych przyłączy oraz urządzenie terenu wokół – informuje radna Magdalena Woźniak. – Największą trudność, ale zarazem największą wartość – stanowią planowane prace konserwatorskie: w zakresie renowacji cennych polichromii znajdujących się we wnętrzach oraz malowideł na elewacjach.
Zachowana i odrestaurowana zostanie dziewiętnastowieczna stolarka okienna, osiemnastowieczna i dziewiętnastowieczna stolarka drzwiowa, piece kaflowe (w tym rekonstrukcja pieca z XVIII w.), klatka schodowa (drewniane schody wraz z balustradami oraz zabytkowe posadzki). Wzmocniona zostanie więźba dachowa, wykonane nowe pokrycie dachowe wraz z obróbką blacharską, izolacja oraz ocieplenie ścian fundamentowych. Planowana jest konserwacja detalu architektonicznego w elewacji, drewnianych ganków, tynków wapiennych oraz cokołu z tynku romańskiego, renowacja i przywrócenie rzeźby Fortuny w niszy elewacji wschodniej oraz waz. – Jesteśmy podekscytowani, szczęśliwi i ogromnie ciekawi końcowego efektu – dodaje Magdalena Woźniak.

AB

3 KOMENTARZE

 1. „Jesteśmy podekscytowani, szczęśliwi i ogromnie ciekawi końcowego efektu – dodaje Magdalena Woźniak”
  ===========================
  Żeby zaspokoić te oczekiwania w stanie podniecenia i ekscytacji, wykonawcy tego remontu powinni naprawdę się postarać i stworzyć coś niezwykłego.
  Może coś w rodzaju tych reklamowanych na tej stronie Magicznych Ogrodów? Albo lokalu McDonald krytego strzechą i całego pomalowanego farbą z dodatkiem złotych płatków?
  W końcu za taką kasę to i złote klamki można by w tym „małym dworku” porobić.
  A na uroczyste otwarcie można wystawić „W małym dworku”, to się mieszkańcy Piaseczna będą mieli okazję „odchamić”… 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię