Duże zmiany w przychodni w Gołkowie

1

PIASECZNO Kilka miesięcy temu informowaliśmy o zmianach personalnych w przychodni w Gołkowie, których obawiali się pacjenci. Te zmiany właśnie nadeszły. Czy dzięki nim placówka będzie funkcjonowała lepiej?


W wakacje z przychodni w Gołkowie odszedł lekarz pediatra.
– Możemy zostać pozbawieni opieki lekarskiej dla najmłodszych – alarmowała Anna Luma-Gromek, mieszkanka miejscowości. – Od października w przychodni mają być dyżury pediatryczne. Dla nas taka sytuacja jest nie do pomyślenia i w żadnym wypadku się na nią nie zgadzamy.
Przychodnia Rejonowa nr 2 przy ul. Skrzetuskiego w Gołkowie Letnisku podlega pod Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie. Marta Dorociak-Burza, dyrektor SZPZLO zapewniała nas w czerwcu, że pacjenci z Gołkowa nie zostaną pozbawieni opieki pediatrycznej. Dodawała, że placówkę czekają daleko idące zmiany. Zapytaliśmy, jak obecnie wygląda sytuacja w przychodni. Okazuje się, że w ramach restrukturyzacji, 1 września nowym kierownikiem placówki została doktor Izabella Gładysz, specjalista chorób wewnętrznych i reumatolog.
– Został zatrudniony także drugi lekarz, pani Izabela Winnicka – mówi Marta Dorociak-Burza. – Pragnę podkreślić, iż wszystkie zmiany kadrowe, w szczególności personelu medycznego, wymagają dużo czasu i w obecnych warunkach nie są prostym zadaniem.
Kolejną zmianą są nieco inne godziny pracy przychodni. Obecnie, trzy razy w tygodniu, jest ona czynna od godz. 7 rano.
– Chcieliśmy dopasować się do potrzeb mieszkańców – wyjaśnia dyrektor SZPZLO. Ponadto w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 7.30 – 9.30 w placówce został uruchomiony punkt pobrań. Jednak to nie wszystko. Od połowy miesiąca ma ruszyć „Ogólnopolski program profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów RZS” dla osób poniżej 65. roku życia oraz program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób powyżej 65. roku życia zamieszkałych na terenie gminy Piaseczno.

Natomiast od października, co szczególnie ucieszy mamy z małymi dziećmi, w przychodni ma zacząć przyjmować dodatkowy lekarz pediatra.
– Na stanowisko to wróci pani doktor Kaczorowska – informuje Marta Dorociak-Burza.

Tomasz Wojciuk

1 KOMENTARZ

  1. Żadne zmiany nic nie pomogły. Na Skrzetuskiego w Gołkowie potrzeba dwa dni żeby się dodzwonić, a receptę na przedłużenie leków już dziesięć mi wystawiają i nie ma. Zamówiłem 7-go, a dziś właśnie 16-ty lipiec minął i nadal pusto. Pielgrzymka na Jasną Górę idzie 9 dni. Może tam trzeba było pójść od razu to szybciej bym się wyleczył. Poprzednim razem wystawili też w ponad tydzień. Nic ta klika starych piguł tam nie robi, tylko tyłki im rosną, pewnie od kawy i słodyczy. Siedzą okrakiem w tej przychodni, że tylko zwolnienie wszystkich co nie są lekarzami uzdrowi działanie tej placówki. To kpina co się tam dzieje i to nie od wczoraj, to trwa już całe lata. Podejście tylko z pytaniem do okienka już stwarza im problem i sprawia, że pacjent to wróg. Opryskliwe, niemiłe, wręcz odrażające babska wg mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię