Dużo wiedzy, mało doświadczenia

0

Nieuchronnie zbliża się czas matur, a co za tym idzie, tegoroczni maturzyści zaczynają zastanawiać się, co dalej. Czy będą kontynuować naukę na studiach, czy może podejmą pierwszą pracę, aby szybciej wdrożyć się w rynek i nabrać cennego doświadczenia? Dla młodego człowieka tak ciężkie wybory nadchodzą zdecydowanie zbyt wcześnie, co nierzadko skutkuje wyborami nietrafionymi.

Od wielu lat panuje moda na studia, wielu maturzystów – nie zastanawiając się zbyt długo – podąża za tłumem i wybiera właśnie tę formę nauki. Bywa, że nie są do tego do końca przekonani – pod wpływem rówieśników i rodziny decydują się na uniwersytety, akademie i politechniki, nie do końca spełniające ich prawdziwe oczekiwania. Dlatego tak częstym zjawiskiem jest rezygnowanie ze studiów już po pierwszym semestrze. Dodatkowo, wykształcenie wyższe licencjackie czy też magisterskie nie jest już dla potencjalnych pracodawców aż tak ważną kartą przetargową w kwestii zatrudnienia, jaką było jeszcze kilkanaście lat temu. Wciąż istnieje błędne założenie, że podstawą kształcenia są studia. Pracodawcy sygnalizują jednak, że na rynku jest zbyt wielu studentów posiadających wiedzę stricte teoretyczną, tymczasem najważniejszym czynnikiem, świadczącym o przydatności wykształcenia, jest zdobycie doświadczenia zawodowego. Brakuje specjalistów, ludzi z wyuczonym zawodem, którzy mogą przyjść do pracy i bez zbędnego szkolenia zacząć wykonywać powierzone im obowiązki. Tu z pomocą przychodzą szkoły policealne.

Pracownia komputerowa

Ze szkołami policealnymi wiąże się kolejne błędne przekonanie. Uczeń szkoły policealnej to według stereotypów człowiek o niskich ambicjach, leniwy, najczęściej wybierający taką drogę z powodu niedostania się na uczelnie wyższą. Tymczasem rzeczywistość jest inna – do szkół policealnych przychodzą ludzie z jasno określonym planem na przyszłość, zdeterminowani i mający dokładnie zdefiniowany cel w życiu. Wybrane przez nich kierunki są efektem dogłębnej analizy rynku pracy i własnych predyspozycji zawodowych. O potencjale szkół policealnych świadczy również fakt, iż w Europie Zachodniej niemalże 11% osób w wieku 25-64 korzysta właśnie z tej formy nauki, podczas gdy w Polsce współczynnik ten wynosi zaledwie 3,5%. Co więcej, w ostatnich latach w Unii Europejskiej liczba ta wzrosła aż o 17%, w Polsce zaś zmalała o 20%. Szkoły policealne są więc kolejnym przykładem na to, że warto skorzystać z doświadczenia silnie rozwiniętych państw europejskich, by zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Systematyczne, ciągłe dokształcanie się i podnoszenie swoich kompetencji zawodowych to bezpośrednia odpowiedź na warunki panujące na rynku pracy.

Pracownia kosmetyczna

Jaką szkołę policealną wobec tego wybrać? Na polskim rynku istnieje wiele propozycji. Największą, a co za tym idzie, oferującą najwięcej kierunków nauczania, jest bez wątpienia Szkoła Żak. Ponad 80 oddziałów w całym kraju sprawia, że dostęp do oferty Żaka jest znacznie ułatwiony, a 20-letnie doświadczenie w nauczaniu gwarantuje wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną – na najwyższym poziomie. Przeszło 90 kierunków nauczania, w tym wiele bezpłatnych, sprawia, że każdy zainteresowany tą formą nauki, znajdzie coś dla siebie – a w przypadku wątpliwości może liczyć na profesjonalne doradztwo zawodowe. W swojej bogatej ofercie Szkoła Żak ma również ponad 30 kursów, od podstaw Excela, do przedłużania rzęs.
Najważniejszą informacją dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego jest jednak z pewnością fakt, że swój oddział Szkoła Żak ma także w Piasecznie, przy ul. Powstańców Warszawy 21.
Wszyscy chętni mogą więc udać się tam osobiście bądź zadzwonić pod numer 22 726 74 73. Dodatkowo istnieje możliwość zapisu na zajęcia za pośrednictwem strony internetowej https://piaseczno.zak.edu.pl/zapisz-sie-online?city=46.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię