Duży plus dla pasażerów. Od września tańsze przejazdy

3

GÓRA KALWARIA Można już składać wnioski o wydanie Karty Komunikacyjnej Mieszkańca Góry Kalwarii. Uprawnia ona do zniżek na bilety okresowe warszawskiego ZTM-u.

Ulgi dotyczą linii autobusowej 742 (trasa do stolicy przez Konstancin-Jeziornę). Mieszkańcy gminy Góra Kalwaria będą mogli skorzystać ze specjalnej taryfy (o nazwie Warszawa+) dzięki porozumieniu, które podpisały kalwaryjski samorząd i władze miasta stołecznego. Dopłaty sfinansuje gmina Góra Kalwaria.
Niższe ceny zaczną obowiązywać 1 września. Tańsze będą bilety 30- i 90-dniowe. Np. miesięczny imienny na dwie strefy dla studentów i uczniów kosztować będzie 60 złotych (dotychczasowa cena to 90 zł). Szczegóły w tabelce.


Zniżki przysługują mieszkańcom gminy rozliczającym podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie (czyli zasilającym budżet Góry Kalwarii) oraz rolnikom prowadzącym działalność na gruntach leżących w gminie. Taryfa obejmie również dzieci takich osób (uczniowie i studenci).
Aby mniej płacić za przejazdy, trzeba wystąpić do kalwaryjskiego urzędu gminy o wydanie zbliżeniowej Karty Komunikacyjnej Mieszkańca Góry Kalwarii. Formularz wniosku znajduje się tutaj:

Należy go złożyć w kancelarii przy ul. 3 Maja (jest tam dostępny formularz w wersji papierowej).

Po otrzymaniu, po kilku dniach, karty pasażer będzie musiał na niej zapisać („zakodować”) wybrany bilet w punkcie obsługi pasażerów (lista punktów tutaj).
– Dopłaty to nie tylko odciążenie mieszkańców pod względem finansowym – mówi burmistrz Góry Kalwarii Dariusz Zieliński. – Mamy nadzieję, że więcej osób będzie się poruszać transportem publicznym. Dzięki temu zmniejszyłby się ruch na drogach do Warszawy i zostałoby ograniczone zanieczyszczenie powietrza. Liczymy też na wzrost liczby mieszkańców płacących podatek PIT zgodnie z miejscem zamieszkania, a w efekcie na wzrost dochodów gminy – dodaje włodarz.

3 KOMENTARZE

  1. Idioci chwyt PO nie dało się obniżyć cen a jedną można i czemu tylko dla niektórych? Że niby mieszkam tu a nie płacę podatkow tu to jestem gorszy? Kupuje towar na lokalnych bazarach w lokalnych sklepach mam w du.. e biedronki i lidle wspieram lokalna gospodarkę ale ja mam płacić więcej za bilet? Nie ma opcji przesiadam się na samochód i wachajcie moje w rody diesla ?dzielenie obywateli na lepszych i gorszych nie pomoże odnieść sukcesy… Strzał w kolano

    • To spróbuję to wyjaśnić słoiku: Pomińmy fakt,że nie płacisz tu podatków(dlaczego wymagasz…?),że handlarz z bazaru jest z innego powiatu…Gmina podpisując umowę z ZTM musiała zadeklarować jakąś liczbę mieszkańców chętnych na bilet i za to zapłacić albo dopłaca do każdego biletu wg. sprzedaży zgodnie z karta mieszkańca.I napewno nawet diesel będzie kosztował więcej niż 180/mies.,więc nie strasz bo się zes…

  2. Wszyscy zameldowani, płacący podatki w Gminie Piaseczno, powinni mieć możliwość tańszego zakupu biletów – nie tylko tych długookresowych, ale również jednorazowych.

    Ceny wyższe za bilet niż w Warszawie (II strefa) byłyby do zaakceptowania, gdyby wyłożono środki na wprowadzenie licznych udogodnień i zmian tj. SKM, buspas na Puławskiej. Nie wspominając już o kierowcach autobusów, którzy w największe upały oszczędzają nawet na klimatyzacji w pojazdach, co wpływa znacząco na komfort podróży samego pasażera, ale i współpasażerów.

    Tymczasem koszt biletu pozostaję wyższy, czas przejazdu nie ulega skróceniu, komfort w często zatłoczonym autobusie bez klimatyzacji również bez zmian i pozostaje problem także komunikacji nocnej, którego także doświadczyłem, co skutecznie przestrzegło mnie o tym, że około północy do wsi Piaseczno niestety nie dojedzie się…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię