Dwa dni błąkał się po lesie. Odnalazł go policyjny pies

0

PIASECZNO Policyjny pies tropiący „Junior” odnalazł mężczyznę, który przez dwa dni błąkał się po lesie. Towarzyszył mu jego przewodnik mł.asp. Piotr Majewski z wydziału patrolowo- interwencyjnego Komendy Stołecznej Policji, st. sierż. Wioletta Domagała oraz post. Sebastian Lusawa.

Ciężko chory 37-letni mężczyzna przez niemal dwie doby błąkał się po lesie na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Jeden z patroli zaangażowanych w poszukiwania w składzie st. sierż. Wioletta Domagała z posterunku policji w Zalesiu Górnym i post. Sebastian Lusawa odnaleźli część garderoby zaginionego. Wówczas decyzją oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, do działań poszukiwawczych włączony został mł.asp. Piotr Majewski wraz z „Juniorem” psem do zadań patrolowo- tropiących. „Junior” natychmiast podjął trop. Po przebyciu kilku kilometrów w trudno dostępnym terenie leśnym, odnaleziono zaginionego mężczyznę.
Wezwaną na miejsce karetką pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został zabrany do szpitala.
„Junior” oraz policjanci wykazali się zawodową czujnością i profesjonalizmem. Pies służbę w wydziale wywiadowczo- patrolowym pełni już od pięciu lat. Jest wyróżniającym się „funkcjonariuszem”. W 2018 roku podczas stołecznego finału Kynologicznych Mistrzostw Policji wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Piotrem Majewskim zajął I miejsce.

CZYTAJ TAKŻE:  Nie chciał otworzyć drzwi, policjantów to nie zniechęciło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię