PIASECZNO Od poniedziałku 4 grudnia w centrum Piaseczna zostanie uruchomiona strefa płatnego parkowania. Działać będzie 12 urządzeń do pobierania opłat, które obsłużą 197 miejsc parkingowych

Parkomaty dostarczone są przez firmę MBS Computergraphik z Błonia, która obsługiwać będzie też system od strony technicznej. Pierwsze 45 minut, raz na dobę będzie darmowe, zaś pierwsza płatna godzina kosztować będzie 2,5 zł. To oznacza, że np. wrzucając 1 zł możemy stać 1:09. Kierowca będzie musiał wpisać numer rejestracyjny pojazdu, odebrać bilet i umieścić go w widocznym miejscu za szybą w samochodzie.

– Opłat dokonywać będzie można zarówno bilonem, jak i przy użyciu kart płatniczych – informuje Wiesław Sokołowski z Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego. – Planujemy również umożliwienie uiszczania opłat poprzez aplikację mobilną – dodaje.

Kierowca, który nie zapłaci za parkowanie lub będzie miał przeterminowany bilet musi liczyć się z karną opłatą w wysokości 30 zł jeśli dokona jej w ciągu 48 godzin, lub 50 zł jeśli nie zmieści się w tym terminie. Będzie możliwa dopłata do już ważnego biletu jak również dokonanie opłaty karnej bezpośrednio w parkomacie za pomocą karty płatniczej.

Strefa obejmowała będzie :

– ulicę Kościuszki zaczynając od ul. Kościelnej aż do Ronda Solidarności,

– łącznik przed urzędem między ul. Kościuszki a ul. Sierakowskiego,

– ul. Sierakowskiego wzdłuż placu Kisiela,

– ulicę Rynkową.

Płatne parkowanie obowiązywać będzie w dni powszednie w godz. 8.00-18.00

Pierwsze 45 min. – 0,00 zł

za pierwszą godzinę – 2,50 zł

za drugą godzinę – 3,00 zł

za trzecią godzinę – 3,50 zł

za czwartą i każdą kolejną godzinę – 2,50 zł

1 KOMENTARZ

  1. Popieram dobry pomysł! W Piasecznie nigdy nie można spokojnie zaparkować bo wszystko zapchane! Gdyby nie te darmowe 45 min to powiedziałbym że to wszystko dla kasy, a tak to mogę śmiało powiedzieć że dla mieszkańców!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię