KONSTANCIN-JEZIORNA Ratusz finalizuje prace związane z wyborem nowego operatora systemu wypożyczalni rowerów w mieście. Nowością od czerwca będzie stacja z małymi bicyklami dla dzieci w Parku Zdrojowym


Jesienią zakończyła się trzyletnia umowa z firmą, który na zlecenie gminy utworzyła w Konstancinie-Jeziornie 5 stacji z 55 rowerami do płatnego wypożyczenia. Przez ten okres skorzystano z nich łącznie ponad 250 tys. razy! Z tego względu lokalny samorząd zdecydował się nie tylko na kontynuację działalności Konstancińskiego Roweru Miejskiego (KRM), ale również na jego rozwój.

– Zależy nam, aby w Dzień Dziecka zaczęła funkcjonować nowa stacja z rowerkami dla dzieci w Pasażu Sienkiewicza w Parku Zdrojowym – zapowiada burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Planujemy również utworzenie nowej stacji w Jeziornie, w okolicy budowanego ratusza – dodaje.

Wątpliwości do założeń burmistrza zgłosił radny Tomasz Nowicki. – Jak dzieci mają jeździć po parku, skoro na większości jego terenu obowiązuje zakaz jazdy na rowerze? – pyta. – Na terenie parku są wyznaczone ścieżki rowerowe. Naszym zdaniem one wystarczą – odpowiada burmistrz.

Wypożyczalnie, które za kilka tygodni zaczną działalność w mieście-uzdrowisku tak jak do tej pory mają być kompatybilne ze stacjami w stolicy (co oznacza że wypożyczony w Konstancinie jednoślad będzie można zwrócić w Warszawie i na odwrót). Włodarzom zależy też, aby operator dostarczył nowe rowery.

Do pierwszego przetargu na przygotowanie i obsługę KRM ogłoszonego przez magistrat nie zgłosił się nikt. Nawet dotychczasowy operator – firma Nextbike Polska. – Nie przystąpiliśmy do niego ze względów formalnych i organizacyjnych. Weźmiemy udział w drugim – zapowiada Marek Pogorzelski z biura prasowego spółki. – W interesie Nextbike Polska jest rozwój systemu Veturilo w Warszawie i sąsiednich miejscowościach – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię