Dwa miliony dla szkół

0

PIASECZNO Ponad 2 miliony złotych otrzymają powiatowe szkoły w ramach projektu „Atrakcyjni na rynku pracy” – wspólnego przedsięwzięcia Powiatu Piaseczyńskiego, Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Celem projektu jest dostosowanie umiejętności uczniów do konkretnych wymagań pracodawców.

Wszyscy wiemy, że na tym polu jest dużo do zrobienia – mówi Wicestarosta Piaseczyński Arkadiusz Strzyżewski. – Stąd duży entuzjazm z jakim szkoły, a także sami uczniowie przyjęli ten projekt.

Beneficjentami są cztery powiatowe szkoły – wszystkie zostały wcześniej poproszone o stworzenie listy potrzeb, czyli kursów, praktyk i szkoleń, które pomogą uczniom w nabyciu umiejętności cenionych na rynku pracy. W ramach projektu powstaną również pracownie przypominające docelowe miejsce pracy. I tak na przykład konstanciński „Reymont” będzie mógł się niebawem pochwalić nową pracownią dla przyszłych techników-logistyków i spedytorów. W szkole powstanie również wirtualne laboratorium logistyczne.

Także RCKU w Piasecznie oprócz wsparcia w postaci licznych kursów, szkoleń i wyjazdów studyjnych otrzyma wyposażenie czterech pracowni zawodowych (dla przyszłych techników weterynarii, hodowli koni, architektury krajobrazu i ogrodników).

Wsparcie trafi również do Góry Kalwarii – cieszy się wicestarosta Strzyżewski. – Uczniowie „Gastronomika” będą mieć możliwość odbycia stażu i warsztatów w restauracjach i hotelach.

Na dodatkowe staże mogą również liczyć uczniowie piaseczyńskiego „Wiaduktu”. Oprócz tego w szkolnej ofercie pojawią się liczne warsztaty i kursy specjalistyczne, m.in. dla przyszłych speców od reklamy.

Cieszę się, że się udało – podsumowuje wicestarosta Strzyżewski. – Bo nic tak nie dodaje uczniowi skrzydeł, jak pewność, że po szkole bez problemu znajdzie pracę w zawodzie.

źródło: piaseczno.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię