Dwa muzyczne światy

0

PIASECZNO Na ostatnim Kontakcie – koncercie amatorskich zespołów muzycznych w Domu Kultury w Piasecznie wystąpiły zespoły prezentujące zupełnie inne podejście do wykonywania muzyki na żywo

Jako pierwszy na scenie pojawił się tego wieczoru Marukyan – trio, które niektórzy słyszeli już być może wcześniej w trakcie letniego koncertu w parku w Józefosławiu. Także i tym razem potwierdzili oni swoje wysokie umiejętności artystyczne. Wyróżniała się zwłaszcza wokalistka, która pokazała, że potrafi zaśpiewać bezbłędnie nie tylko trudne frazy, ale ma również duże możliwości interpretacyjne (zwłaszcza w brawurowo wykonanym coverze piosenki Alicii Keys). Zespół pokazał w Piasecznie swoje różnorodne oblicza – od spokojnego soulu i r’n’b, aż po – bardziej taneczne – klubowe rytmy.
Legenda Zgoor była z kolei prawdziwą gratką dla miłośników bardziej awangardowego grania. Interesujące wokalizy, ciekawe rytmy i melodie – wszystko łączyło się w trudną do jednoznacznej klasyfikacji całość. Występ zespołu okazał się być prawdziwą muzyczną przygodą nie tylko dla publiczności, ale i samych muzyków, którzy dużą jego część oparli na improwizacjach. Nie była to z pewnością rzecz łatwa i dla każdego, ale nie sposób było odmówić muzykom wielkiej pasji i autentyczności.
Sam koncert był wprawdzie udany, ale tej imprezy nie będę niestety wspominał zbyt miło. W trakcie wykonywania zdjęć, ktoś zainteresował się bowiem mocno moim, położonym na krześle, plecakiem i… postanowił go sobie przywłaszczyć. A jako że nie jest to pierwsza rzecz, którą straciłem w trakcie imprezy w Domu Kultury, apeluję do uczestników kolejnych wydarzeń żeby pilnowali jak oka w głowie swojego dobytku, bo nigdy nie wiadomo czy wrócą z nim do domu.

Grzegorz Tylec

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię