Dwa pogryzienia przez psy

0

PIASECZNO Policjanci prowadzą czynności w sprawie dwóch pogryzień przez psy. Zdarzenia miały miejsce w Zalesiu Górnym i Wólce Kozodawskiej. Pamiętajmy, że za zachowanie czworonoga zawsze odpowiada właściciel, który musi przestrzegać obowiązków jakie nakłada na niego prawo.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni policjanci z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące pogryzień przez psa. Pierwsze z nich miało miejsce w dniu 6 lipca 2022 roku na terenie leśnym. Pies wyrwał się właścicielowi i ugryzł kobietę w rękę. Drugie zgłoszenie dotyczyło pogryzienia w nogę przez psa, który nagle wybiegł z posesji w Wólce Kozodawskiej.

Pamiętajmy, że większość zdarzeń z udziałem czworonogów jest wynikiem błędów popełnianych przez właścicieli. Wszyscy zapewne wiemy, że psa należy wyprowadzać na smyczy, najlepiej z kagańcem i pilnować żeby nikogo nie pogryzł. Niestety wielu zapominam o tym, że nie może wypuścić swojego czworonoga jak mu się tylko podoba. Obowiązek szczegolnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 Kodeksu wykroczeń:

„§1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię