Dwaj druhowie OSP z promilami na skuterze w „drodze na akcję”. To nie byli strażacy z OSP Jeziorna!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Policja zatrzymała w niedzielne przedpołudnie dwóch umundurowanych strażaków-ochotników, którzy razem podróżowali jednośladem


Informację o zdarzeniu na ul. Jabłoniowej w Słomczynie otrzymaliśmy od zbulwersowanego czytelnika.

– Dla nas nie ma znaczenia, czy to byli strażacy, czy inne osoby – ucina temat kom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Z naszych ustaleń wynika, że dwaj druhowie z jednej z miejscowych jednostek OSP jechali najprawdopodobniej na skuterze do Parku Zdrojowego, aby wziąć udział w zabezpieczeniu odbywającej się tam imprezy sportowej. Około godz. 9.30 mundurowi zauważyli na Jabłoniowej, że kierowca skutera ma trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Co więcej – pasażer nie miał kasku. Po zatrzymaniu jednośladu do kontroli i sprawdzeniu stanu trzeźwości podróżujących okazało się, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a siedzący za nim kolega – około 1,5 promila.

– Pasażer został ukarany mandatem za brak kasku, natomiast kierowca będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie jednośladem pod wpływem alkoholu – informuje kom. Sawicki.

Godz. 14.12

Na nasz artykuł zareagowali strażacy z OSP Jeziorna podkreślając, że pijani druhowie nie są z ich jednostki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię