Dwie nowe funkcje Towarowej

5

PIASECZNO Niedawno gmina zakończyła asfaltowanie ulicy Towarowej od dworca PKP do ulicy Nadarzyńskiej. Fragment terenu od Nadarzyńskiej w kierunku Jana Pawła II pozostanie nieutwardzony


Nowa Towarowa przypomina wyglądem pas startowy. Idealnie gładką nawierzchnią już zainteresowali się drifterzy, dlatego gmina chce wprowadzić tam organizację ruchu i uporządkować przestrzeń, na części drogi wyznaczając miejsca parkingowe.
– Trzeba to zrobić także dlatego, aby spowolnić nieco ruch na tym prostym, kilkusetmetrowym odcinku, z którego często korzystają piesi idący do dworca – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz.
Burmistrz dodaje, że ulica Towarowa już niedługo będzie pełniła dwie ważne funkcje. Pierwsza z nich to objazd zamkniętego odcinka ulicy Dworcowej, którego remont (od ul. Nadarzyńskiej do al. Lotników) rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek (28 czerwca). Ten fragment Dworcowej, który zyska docelowo nie tylko nową nawierzchnię, ale także chodniki i trasę rowerową po stronie zachodniej, przez pewien czas ma być całkowicie wyłączony z ruchu (roboty mają potrwać do 13 sierpnia).
Drugą funkcją Towarowej ma być zaplecze parkingowe, zarówno dla dworca, jak miejskiego targowiska. Targ pełną parą działa na razie we wtorki i w piątki, ale gmina za punkt honoru postawiła sobie „rozbujanie” go także w soboty.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Tymczasowy bezużyteczny pas startowy… Projektując Jana Pawła II i Żytnią można było tak przemyśleć przebudowę, aby umożliwić alternatywny dojazd pojazdom niskopodłogowym (Solaris) do Dworca PKP, wtedy nie musieliby zmieniać co chwila trasy 709, a Dworcową mogliby sobie remontować 10, a nawet 20 lat – czyli tak jak lubią…

    • Za pół roku i tak ten iście gładki pas startowy rozryją, bo przypomną sobie o odwodnieniu/kanalizacji bądź innej instalacji… Potem asfalt wyleją jeszcze raz… W końcu to nie za ich prywatne pieniądze…

  2. Popełnia Pan podstawowy błąd używając słowa przemyśleć. Jest to bowiem słowo całkowicie nieznane w UG. Od lat obserwuje wysiłki UG i mogę stwierdzić, że największe osiągniecia są w utrudnianiu życia mieszkańcom. Zmykając jednocześnie dwie z trzech przelotowych ulic miasta można przypuszczać, ze albo ktoś nie myśli albo niezwykle zajęci urzędnicy nie maja czasu wymienić się swoimi pomysłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię