Dwóch naszych piłkarzy zadebiutowało w reprezentacji Polski

0

GÓRA KALWARIA Miłosz Nowakowski i Radosław Wąszewski na początku kwietnia zadebiutowali w Reprezentacji Polski Piłki Nożnej 6-osobowej (Socca). Z dobrej strony pokazali się na turnieju międzynarodowym rozgrywanym w Kaliszu, w którym reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce


Obydwaj zawodnicy są dobrze znani na lokalnym podwórku. Bramkarz Radosław Wąszewski występuje w MKS Korona Góra Kalwaria, zaś Miłosz Nowakowski, oprócz występów w Koronie ma na koncie występy w takich klubach jak Kosie Konstancin, gdzie zaczynał karierę, Nadstalu Krzaki Czaplinkowskie, MKS Piaseczno czy Józefovii. Na początku stycznia obydwaj piłkarze wraz ze swoją drużyna Lakoksy CF z Góry Kalwarii brali udział w turnieju Socca Warsaw Cup. W imprezie uczestniczyło około 1200 piłkarzy rywalizujących w kategorii „szóstek” z całego kraju. Na turnieju obecny był także selekcjoner Reprezentacji Polski Piłki Nożnej 6-osobowej – Klaudiusz Hirsch.

Wąszewski i Nowakowski zostali zaproszeni najpierw na zgrupowanie pod nazwą „Polowanie na Reprezentanta” odbywające się na początku lutego w Warszawie, a następnie na zgrupowanie reprezentacji, odbywające się pod koniec marca w Łodzi. Zaprezentowali się na tyle dobrze, że trener postanowił dać im szansę na Międzynarodowym Turnieju w Kaliszu „3DSmart Socca Heroes-Calisia Castle”, który był rozgrywany 6 kwietnia. Tam po raz pierwszy dwaj młodzi zawodnicy z gminy Góra Kalwaria wystąpili z orzełkiem na piersi, reprezentując nasz kraj. Reprezentacja Polski w tym turnieju zdobyła złoty medal pokonując reprezentacje Niemiec, Francji oraz Anglii.
To był wielki zaszczyt, śpiewając hymn Polski poczułem wzruszenie – komentował po turnieju Miłosz Nowakowski. – Swój występ oceniam pozytywnie, tremę miałem tylko w pierwszym meczu. To było dla mnie bardzo cenne doświadczenie. Dużo się też nauczyłem. I poznałem Adriana Mierzejewskiego, znanego z występów w reprezentacji Polski. To wspaniały piłkarz, ale taż świetny kolega.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię